Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Portugalsko - fórum cestovatelů

Portugalsko je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Portugalsko: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Portugalsko - fórum cestovatelů

Portugalsko: vlajka
 Portugalsko - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Lisabon
Lisabon je velké překvapení - fakt příjemné město se spoustou věcí k vidění - hrad, pobřeží s Belémskou věží, klášter Jeronymitů a hodinu odtud vlakem Sintra s maurským hradem a dalšími památkami. Tahle část Evropy fakt stojí za vidění!
autor: Mirek | vloženo: 27. 01. 2018, 12:28:52 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Portugalsko, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Portugalsko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Portugalsko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Portugal, Portugal, Portugal, Portugal. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Portugalsko, oficiálně Portugalská republika (portugalsky: República Portuguesa) je evropskou zemí nacházející se na samém jihozápadním cípu světadílu, v západní části Pyrenejského poloostrova. Jediným jeho pevninským sousedem je Španělsko, západní a jižní břehy země omývají vody Atlantského oceánu. Portugalsku dále náleží souostroví Azory a Madeira. Na území Portugalska se za posledních 3000 let vystřídalo mnoho civilizací. Féničané, Kelti, Řekové, Kartáginci, Římané i Arabové všichni pozměnili a poznamenali vývoj této části Evropy. Ve 14. a 15. století to byli naopak Portugalci, kteří svými zámořskými objevy změnili tvář celého světa. Severní, střední a východní Portugalsko pokrývají horská pásma Serra de Nogueira, Serra do Gerez, Serra de Marão, Serra da Estrela (dosahuje téměř 2000 m n. m.), Serra de São Mamede a jižní pahorkatina Alentejo. V jihozápadním cípu vystupuje Serra de Monchique. Západní a jižní část tvoří nížiny se strmým skalnatým pobřežím. Souostroví Madeira a Azorské ostrovy, které leží v takzvané riftové zóně na styku dvou litosférických desek, jsou sopečného původu a je zde také větší riziko zemětřesení. Podobnou seizmicky aktivní oblastí je i Lisabonský záliv.
Wikipedia

Po rozkvětu Portugalska jako globální námořní síly v průběhu 15. a 16. století země prohrála hodně z bohatství a statusu se zničením Lisabonu při zemětřesení v roce 1755, během napoleonských válek, a s nezávislostí své nejbohatší kolonie Brazílie v roce 1822. Revoluce v roce 1910 sesadila monarchii, pro většinu z následujících šesti let, represivní vlády vládly v Portugalsku. V roce 1974, levicový vojenský převrat začal široké demokratické reformy. Následující rok Portugalsko poskytlo nezávislost všem svým africkým koloniím. Portugalsko je zakládajícím členem NATO a vstoupilo do ES (nyní EU) v roce 1986. V lednu 2011, Portugalsko získává nestálé křeslo v Radě bezpečnosti OSN pro období 2011-12.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu