Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Německo - průvodce turisty na dovolenou

Německo je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Německo je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Německo - ta nejhezčí místa k vidění

Německo Německo patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm větším. I proto je zde k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Berlín (Bundestag s kopulí + TV věž + Braniborská brána + Muzeum Island + kostel památník Císaře Viléma)
 • Kolín nad Rýnem (Katedrála - Kölner Dom + Synagoga + výlet lodí)
 • Drážďany (Zwinger - umělecké sbírky + Frauenkirche kostel + Semper Oper + visutá tramwaj)
 • Hamburg (oblast přístavu + Sankt Pauli + výlet lodí)
 • Mnichov (centrum města + Nymphenburg + Residenz + Anglická zahrada + Mnichovská Zoo)
 • Norimberk (centrum města + zámek + Soudní síň 600 - Norimberský proces)
 • Bavorské Alpy - krásná krajina + Zámek Neuschwanstein
 • Pobřeží Baltského moře - dovolenkový region u moře
 • Údolí rýnu - řeka + kopce s ​​mnoha hrady a zříceninami

Německo - užitečné informace

Náboženství:
~ Protestantské: 34 %
~ Římsko-katolické: 34 %
~ Muslimské: 3.8 %
~ neurčené: 28.2 %
Náboženství - Německo
Německo: vlajkaHlavní město: Berlín
Rozloha: 357 022 km2
Počet obyvatel: 81 471 900
Měna: Euro, EUR, €
Jazyk: Němčina
Časová zóna: GMT+1 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +49
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: němčina, angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 230 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Německo

Německo - fórum cestovatelů

  Německo skvělé na výlety i nákupy
Často jezdíme do Českosaského Švýcarska a je to super oblast na výlety. Obzvlášť když už máte prochozenou severočeskou část. A pak samozřejmě čas od času vyrazíme na nákupy. Třeba Drážďany jsou na to super, protože jsou blízko a nakupuje se tam vážně dobře....
  Not very famous
Germany is not very famous country for travelling, but Berlin definitely is worth your visit. I admire how they connected the old communist part with the western part. And Berlin wall - it is absolutely unbelievable....

Německo - mapa a oblíbené trasy

Německo - mapa
Trasa 1: Berlín (Bundestag s kopulí + TV věž + Braniborská brána + Muzeum Island + kostel památník Císaře Viléma) - památky + kultura - dnů: 2, Drážďany (Zwinger - umělecké sbírky + Frauenkirche kostel + Semper Oper + visutá tramwaj) - památky + kultura - dnů: 1, Norimberk (centrum města + zámek + Soudní síň 600 - Norimberský proces) - památky - dnů: 1, Mnichov (centrum města + Nymphenburg + Residenz + Anglická zahrada + Mnichovská Zoo) - památky + kultura - dnů: 1, Bavorské Alpy - krásná krajina + Zámek Neuschwanstein - turistika - dnů: 3, Kolín nad Rýnem (Katedrála - Kölner Dom + Synagoga + výlet lodí) - památky + kultura - dnů: 2, Údolí rýnu - řeka + kopce s ​​mnoha hrady a zříceninami - památky + turistika - dnů: 2, Berlín (Bundestag s kopulí + TV věž + Braniborská brána + Muzeum Island + kostel památník Císaře Viléma) - památky - dnů: 1
Trasa 2: Berlín (Bundestag s kopulí + TV věž + Braniborská brána + Muzeum Island + kostel památník Císaře Viléma) - památky + kultura - dnů: 2, Pobřeží Baltského moře - dovolenkový region u moře - turistika + pobyt u moře - dnů: 3, Hamburg (oblast přístavu + Sankt Pauli + výlet lodí) - památky - dnů: 1, Kolín nad Rýnem (Katedrála - Kölner Dom + Synagoga + výlet lodí) - památky + kultura - dnů: 2, Údolí rýnu - řeka + kopce s ​​mnoha hrady a zříceninami - památky + turistika - dnů: 2, Berlín (Bundestag s kopulí + TV věž + Braniborská brána + Muzeum Island + kostel památník Císaře Viléma) - památky - dnů: 1
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $30
 • Střední ubytování: $90
 • Drahé ubytování: $260
 • Levné jídlo: $4
 • Střední jídlo: $14
 • Drahé jídlo: $30
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Německo na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Německo může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Germany, Deutschland, Allemagne, Alemania. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Německo (oficiální název Spolková republika Německo, zkratka SRN, německy: Bundesrepublik Deutschland, zkratka BRD) je středoevropský stát. Na severu sousedí s Dánskem, omývá jej Severní moře a Baltské moře, na východě sousedí s Polskem a Českou republikou, na jihu s Rakouskem a Švýcarskem a na západě s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem. Rozloha Německa je 357 021 km2, přičemž území státu se nachází v mírném podnebném pásu. Německo má přes 82 milionů obyvatel, což z něj činí nejlidnatější stát Evropské unie. Německo je zároveň domovem třetí největší populace imigrantů na světě. Německo je federativní demokratickou parlamentní republikou tvořenou šestnácti spolkovými zeměmi. Hlavním a zároveň i největším městem je Berlín. Německo je členským státem OSN, NATO, G8 a signatářem Kjótského protokolu. Na základě nominální hodnoty HDP je německá ekonomika třetí největší na světě a v roce 2007 byla největším světovým exportérem.
Wikipedia

Německo je největší evropskou ekonomikou a druhý nejlidnatější stát (po Rusku). Je klíčovým členem ekonomických, politických a obranných organizací kontinentu. Kvůli evropským bojům o moc Německo zabředlo do dvou ničivých světových válek v první polovině 20. století. Války opustily v roce 1945 zemi obsazenou vítěznými mocnostmi USA, Velkou Británií, Francií a Sovětským svazem. S nástupem studené války, dva německé státy se vytvořily v roce 1949: západní Spolková republika Německo (SRN) a ve východní Německá demokratická republika (NDR). Demokratická SRN se stala členem klíčových západních ekonomických a bezpečnostních organizací - ES, které se stalo EU, a NATO. Komunistická NDR byla v sovětském paktu Varšavské smlouvy. Konec SSSR a konec studené války umožnily sjednocení Německa v roce 1990. Německo vynaložilo značné finanční prostředky, aby východní produktivita a mzdy dosáhly západních standardů. V lednu 1999 v Německu a 10 dalších zemích EU byla zavedena společná evropská měna euro.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu