Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Německo - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Německo. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Německo - užitečné informace

Německo: vlajka

Německo - vlaky

Německo - vlaky

Německo - autobusy

Německo - autobusy

Německo - lodě

Německo - lodě

Německo - aerolinky

Německo - aerolinky
Odkazy na stránky obsahující jízdní řády, rezervace jízdenek a další informace o dopravě vedou na stránky třetích subjektů. Správce tohoto webu nenese zodpovědnost za případné nepřesnosti uvedené na těchto stránkách.

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Německo není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Za použití veřejné dopravy jsou dostupná tato nejzajímavější místa:
  • Berlín (Bundestag s kopulí + TV věž + Braniborská brána + Muzeum Island + kostel památník Císaře Viléma)
  • Kolín nad Rýnem (Katedrála - Kölner Dom + Synagoga + výlet lodí)
  • Drážďany (Zwinger - umělecké sbírky + Frauenkirche kostel + Semper Oper + visutá tramwaj)
  • Hamburg (oblast přístavu + Sankt Pauli + výlet lodí)
  • Mnichov (centrum města + Nymphenburg + Residenz + Anglická zahrada + Mnichovská Zoo)
  • Norimberk (centrum města + zámek + Soudní síň 600 - Norimberský proces)
  • Bavorské Alpy - krásná krajina + Zámek Neuschwanstein
  • Pobřeží Baltského moře - dovolenkový region u moře
  • Údolí rýnu - řeka + kopce s ​​mnoha hrady a zříceninami

A samozřejmě také do řady dalších. Z nich vybíráme: Berlin, Hamburg, Munich/München, Cologne/Köln, Frankfurt am Main, Stuttgart, Düsseldorf, Dortmund, Essen, Bremen, Dresden, Hannover, Leipzig, Duisburg, Nuremberg/Nürnberg, Bochum, Wuppertal, Bielefeld, Bonn, Mannheim, Karlsruhe, Wiesbaden, Gelsenkirchen, Augsburg, Mönchengladbach, Aachen, Chemnitz, Brunswick/Braunschweig, Kiel, Krefeld, Halle, Magdeburg, Oberhausen, Freiburg, Lübeck, Erfurt, Rostock, Hagen, Kassel, Mainz, Hamm, Saarbrücken, Herne, Mülheim, Osnabrück, Solingen, Ludwigshafen, Leverkusen, Oldenburg, Neuss, Potsdam, Heidelberg, Darmstadt, Würzburg, Regensburg, Göttingen, Recklinghausen, Heilbronn, Ingolstadt, Wolfsburg, Ulm, Offenbach, Bottrop, Pforzheim, Bremerhaven, Fürth, Reutlingen, Salzgitter, Moers, Koblenz, Siegen, Bergisch Gladbach, Cottbus, Gera, Trier, Erlangen, Hildesheim, Jena, Witten
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu