Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Německo - fórum cestovatelů

Německo je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Německo: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Německo - fórum cestovatelů

Německo: vlajka
 Německo - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Německo skvělé na výlety i nákupy
Často jezdíme do Českosaského Švýcarska a je to super oblast na výlety. Obzvlášť když už máte prochozenou severočeskou část. A pak samozřejmě čas od času vyrazíme na nákupy. Třeba Drážďany jsou na to super, protože jsou blízko a nakupuje se tam vážně dobře.
autor: Radek | vloženo: 14. 12. 2011, 15:46:24 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Německo, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Německo na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Německo může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Germany, Deutschland, Allemagne, Alemania. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Německo (oficiální název Spolková republika Německo, zkratka SRN, německy: Bundesrepublik Deutschland, zkratka BRD) je středoevropský stát. Na severu sousedí s Dánskem, omývá jej Severní moře a Baltské moře, na východě sousedí s Polskem a Českou republikou, na jihu s Rakouskem a Švýcarskem a na západě s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem. Rozloha Německa je 357 021 km2, přičemž území státu se nachází v mírném podnebném pásu. Německo má přes 82 milionů obyvatel, což z něj činí nejlidnatější stát Evropské unie. Německo je zároveň domovem třetí největší populace imigrantů na světě. Německo je federativní demokratickou parlamentní republikou tvořenou šestnácti spolkovými zeměmi. Hlavním a zároveň i největším městem je Berlín. Německo je členským státem OSN, NATO, G8 a signatářem Kjótského protokolu. Na základě nominální hodnoty HDP je německá ekonomika třetí největší na světě a v roce 2007 byla největším světovým exportérem.
Wikipedia

Německo je největší evropskou ekonomikou a druhý nejlidnatější stát (po Rusku). Je klíčovým členem ekonomických, politických a obranných organizací kontinentu. Kvůli evropským bojům o moc Německo zabředlo do dvou ničivých světových válek v první polovině 20. století. Války opustily v roce 1945 zemi obsazenou vítěznými mocnostmi USA, Velkou Británií, Francií a Sovětským svazem. S nástupem studené války, dva německé státy se vytvořily v roce 1949: západní Spolková republika Německo (SRN) a ve východní Německá demokratická republika (NDR). Demokratická SRN se stala členem klíčových západních ekonomických a bezpečnostních organizací - ES, které se stalo EU, a NATO. Komunistická NDR byla v sovětském paktu Varšavské smlouvy. Konec SSSR a konec studené války umožnily sjednocení Německa v roce 1990. Německo vynaložilo značné finanční prostředky, aby východní produktivita a mzdy dosáhly západních standardů. V lednu 1999 v Německu a 10 dalších zemích EU byla zavedena společná evropská měna euro.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu