Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Řecko - průvodce turisty na dovolenou

Řecko je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Řecko je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Řecko - ta nejhezčí místa k vidění

Řecko Řecko patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Atény (Akropolis - UNESCO + chrámy v Agoře + archeologické muzeum + náměstí Syntagma)
 • Meteora (skalní kláštery)
 • Delfy (Apolónova věštírna + chrámy)
 • hora Olymp - sídlo bohů
 • národní park Vikos (kaňon + vesnice Monodendri)
 • kláštery na Mount Athos
 • Zakyntos (Modré jeskyně + lodní vrak + pláže)
 • Korint (nebo Corint - Apolónův chrám)

Řecko - užitečné informace

Náboženství:
~ Řecké ortodoxní: 98 %
~ Muslimské: 1.5 %
~ jiné: 0.5 %
Náboženství - Řecko
Řecko: vlajkaHlavní město: Atény
Rozloha: 131 940 km2
Počet obyvatel: 10 760 000
Měna: Euro, EUR, €
Jazyk: Řečtina
Časová zóna: GMT+2 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +30
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: žádné
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 220 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Řecko

Řecko - fórum cestovatelů

  Kafé frapé
Teď už ho konečně člověk dostane leckde i v Česku, ale pro mě bude už asi napořád ledová káva spojená s Řeckem. Existuje spousta receptů, kdo má trochu času, jistě si pěkně udělá espreso, to pak naleje na led... Rychlejší příprava zahrnuje instantní kávu a vodu (pro milovníky jemnějších sladších chu...
  Cape Sounion trip
If you have more than 2 days in Athens try a daily trip - the travel agencies there offer a lot of them. Very good choice is for example the day trip to Cape Sounion with the Temple of Poseidon, some traditional Greek foods for lunch and then Plaka - with many shops, tavernas, flea markets, Byzantin...

Řecko - mapa a oblíbené trasy

Řecko - mapa
Trasa 1: Atény (Akropolis - UNESCO + chrámy v Agoře + archeologické muzeum + náměstí Syntagma) + denní výlet - Delfy (Apolónova věštírna + chrámy) - dnů: 3, Korint (nebo Corint - Apolónův chrám) + Zakyntos (Modré jeskyně + lodní vrak + pláže) - pobyt u moře - dnů: 4, Atény (Akropolis - UNESCO + chrámy v Agoře + archeologické muzeum + náměstí Syntagma)
Trasa 2: Atény (Akropolis - UNESCO + chrámy v Agoře + archeologické muzeum + náměstí Syntagma) - dnů: 2, Delfy (Apolónova věštírna + chrámy) + Meteora (skalní kláštery) - dnů: 1, hora Olymp - sídlo bohů - dnů: 1, národní park Vikos (kaňon + vesnice Monodendri) - turistika - dnů: 3, kláštery na Mount Athos - dnů: 1, Atény (Akropolis - UNESCO + chrámy v Agoře + archeologické muzeum + náměstí Syntagma)
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $32
 • Střední ubytování: $130
 • Drahé ubytování: $340
 • Levné jídlo: $6
 • Střední jídlo: $18
 • Drahé jídlo: $54
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Řecko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Řecko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Greece, Griechenland, La Grèce, Grecia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Řecko, oficiálně Helénská republika (řecky Ελλάδα [elaða] nebo Ελλάς [elas]), je stát ležící v jihovýchodní Evropě na jihu Balkánského poloostrova a rozkládající se na ostrovech v Egejském, Středozemním a Iónském moři. Jeho sousedy jsou Albánie, bývalá jugoslávská republika Makedonie, Bulharsko a Turecko. Hlavním městem jsou Athény. Uředním jazykem je řečtina. Pobřeží Řecka u Egejského moře bylo místem vzestupu první civilizace v Evropě (jmenovitě Minóané a Mykéňané), poté následovala Temná doba až do roku 800 př. n. l. , kdy začala nová éra řeckých městských států (např. Sparta nebo Athény), které získávaly kolonie po celém Středozemí. Po éře impéria Alexandra Velikého přišlo období, kdy se řecká kultura stala základem helénské civilizace. Vojensky Řecko sláblo natolik, že se muselo po čase podřídit Římu – stalo se tak v roce 168 př. n. l., přesto v mnoha směrech si spíše řecká kultura podmanila život Římanů. Řecko se stalo provincií Římského impéria, ale řecká kultura stále dominovala východnímu Středomoří. Když se říše rozdělila na Východořímskou, známá později jako Byzanc, a Západořímskou, východní část říše se soustředila okolo Konstatinopole (tehdy známé jako Byzantium), zůstala v jádru řecká, zahrnujíc samotné Řecko. Od 4. do 15. století Byzantská říše přežila jedenáct století útoků ze severu, západu a východu, až se Konstantinopol 29. května 1453 ocitla pod nadvládou Osmanské říše. Stalo se tak tím, že padl poslední císař z dynastie Paleologů, Konstantin XI. Zbytek Řecka byl postupně podmaňován Osmany během 15. století.
Wikipedia

Řecko dosáhlo nezávislosti na Otomanské říši v roce 1829. Během druhé poloviny 19. století a první poloviny 20. století pod svá křídla postupně přebralo okolní ostrovy a teritoria, většinu s řecky mluvící populací. Ve druhé světové válce bylo Řecko nejprve napadeno Itálií (1940) a následně okupováno Německem (1941-44); následovaly boje v rámci občanské války - mezi podporovateli krále a komunistickými povstalci. Poté, co byli druzí jmenovaní v roce 1949 poraženi, řecko se v roce 1952 připojilo k NATO. Vojenská diktatura, která v roce 1967 potlačila mnohé politické svobody a přinutila krále opustit zemi, trvala 7 let. Svobodné volby a referendum v roce 1974 dali vzniknout parlamentní republice a trušily království. V roce 1981 se Řecko připojilo k EC (nyní EU); v roce 2001 se stalo 12. členem Evropské ekonomické a monetární unie.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu