Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Řecko - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Řecko, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Řecko - užitečné informace

Řecko: vlajka

Řecko - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Řecko - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Řecko - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.
  • Atény (Akropolis - UNESCO + chrámy v Agoře + archeologické muzeum + náměstí Syntagma)
  • Meteora (skalní kláštery)
  • Delfy (Apolónova věštírna + chrámy)
  • hora Olymp - sídlo bohů
  • národní park Vikos (kaňon + vesnice Monodendri)
  • kláštery na Mount Athos
  • Zakyntos (Modré jeskyně + lodní vrak + pláže)
  • Korint (nebo Corint - Apolónův chrám)

Co říkají ostatní

Řecko, oficiálně Helénská republika (řecky Ελλάδα [elaða] nebo Ελλάς [elas]), je stát ležící v jihovýchodní Evropě na jihu Balkánského poloostrova a rozkládající se na ostrovech v Egejském, Středozemním a Iónském moři. Jeho sousedy jsou Albánie, bývalá jugoslávská republika Makedonie, Bulharsko a Turecko. Hlavním městem jsou Athény. Uředním jazykem je řečtina. Pobřeží Řecka u Egejského moře bylo místem vzestupu první civilizace v Evropě (jmenovitě Minóané a Mykéňané), poté následovala Temná doba až do roku 800 př. n. l. , kdy začala nová éra řeckých městských států (např. Sparta nebo Athény), které získávaly kolonie po celém Středozemí. Po éře impéria Alexandra Velikého přišlo období, kdy se řecká kultura stala základem helénské civilizace. Vojensky Řecko sláblo natolik, že se muselo po čase podřídit Římu – stalo se tak v roce 168 př. n. l., přesto v mnoha směrech si spíše řecká kultura podmanila život Římanů. Řecko se stalo provincií Římského impéria, ale řecká kultura stále dominovala východnímu Středomoří. Když se říše rozdělila na Východořímskou, známá později jako Byzanc, a Západořímskou, východní část říše se soustředila okolo Konstatinopole (tehdy známé jako Byzantium), zůstala v jádru řecká, zahrnujíc samotné Řecko. Od 4. do 15. století Byzantská říše přežila jedenáct století útoků ze severu, západu a východu, až se Konstantinopol 29. května 1453 ocitla pod nadvládou Osmanské říše. Stalo se tak tím, že padl poslední císař z dynastie Paleologů, Konstantin XI. Zbytek Řecka byl postupně podmaňován Osmany během 15. století.
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu