Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Řecko - fórum cestovatelů

Řecko je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Řecko: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Řecko - fórum cestovatelů

Řecko: vlajka
 Řecko - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Kafé frapé
Teď už ho konečně člověk dostane leckde i v Česku, ale pro mě bude už asi napořád ledová káva spojená s Řeckem. Existuje spousta receptů, kdo má trochu času, jistě si pěkně udělá espreso, to pak naleje na led... Rychlejší příprava zahrnuje instantní kávu a vodu (pro milovníky jemnějších sladších chutí mléko) a cukr, doporučuje se napěnit speciálním šlehačem... A tip navrch - s kapkou Baileys (nebo s více kapkami) to také vůbec není špatné.
autor: Pedro | vloženo: 11. 07. 2008, 14:33:42 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Řecko, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Řecko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Řecko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Greece, Griechenland, La Grèce, Grecia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Řecko, oficiálně Helénská republika (řecky Ελλάδα [elaða] nebo Ελλάς [elas]), je stát ležící v jihovýchodní Evropě na jihu Balkánského poloostrova a rozkládající se na ostrovech v Egejském, Středozemním a Iónském moři. Jeho sousedy jsou Albánie, bývalá jugoslávská republika Makedonie, Bulharsko a Turecko. Hlavním městem jsou Athény. Uředním jazykem je řečtina. Pobřeží Řecka u Egejského moře bylo místem vzestupu první civilizace v Evropě (jmenovitě Minóané a Mykéňané), poté následovala Temná doba až do roku 800 př. n. l. , kdy začala nová éra řeckých městských států (např. Sparta nebo Athény), které získávaly kolonie po celém Středozemí. Po éře impéria Alexandra Velikého přišlo období, kdy se řecká kultura stala základem helénské civilizace. Vojensky Řecko sláblo natolik, že se muselo po čase podřídit Římu – stalo se tak v roce 168 př. n. l., přesto v mnoha směrech si spíše řecká kultura podmanila život Římanů. Řecko se stalo provincií Římského impéria, ale řecká kultura stále dominovala východnímu Středomoří. Když se říše rozdělila na Východořímskou, známá později jako Byzanc, a Západořímskou, východní část říše se soustředila okolo Konstatinopole (tehdy známé jako Byzantium), zůstala v jádru řecká, zahrnujíc samotné Řecko. Od 4. do 15. století Byzantská říše přežila jedenáct století útoků ze severu, západu a východu, až se Konstantinopol 29. května 1453 ocitla pod nadvládou Osmanské říše. Stalo se tak tím, že padl poslední císař z dynastie Paleologů, Konstantin XI. Zbytek Řecka byl postupně podmaňován Osmany během 15. století.
Wikipedia

Řecko dosáhlo nezávislosti na Otomanské říši v roce 1829. Během druhé poloviny 19. století a první poloviny 20. století pod svá křídla postupně přebralo okolní ostrovy a teritoria, většinu s řecky mluvící populací. Ve druhé světové válce bylo Řecko nejprve napadeno Itálií (1940) a následně okupováno Německem (1941-44); následovaly boje v rámci občanské války - mezi podporovateli krále a komunistickými povstalci. Poté, co byli druzí jmenovaní v roce 1949 poraženi, řecko se v roce 1952 připojilo k NATO. Vojenská diktatura, která v roce 1967 potlačila mnohé politické svobody a přinutila krále opustit zemi, trvala 7 let. Svobodné volby a referendum v roce 1974 dali vzniknout parlamentní republice a trušily království. V roce 1981 se Řecko připojilo k EC (nyní EU); v roce 2001 se stalo 12. členem Evropské ekonomické a monetární unie.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2023
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu