Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Velká Británie - průvodce turisty na dovolenou

Velká Británie je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Velká Británie je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Velká Británie - ta nejhezčí místa k vidění

Velká Británie Velká Británie patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Londýn (Westminsterské opatství + Buckhinghamský palác + Parlament + Tower Bridge + Trafalgar square + Picadilly Circus + Hyde Park + Greenwich + Windsor)
 • přímořské lázně Brighton s královským pavilonem
 • prehistorický Stonehenge
 • Salisbury (katedrála St. Mary)
 • přístav Portsmouth s muzeem lodí
 • univerzitní město Oxford
 • středověké město York (gotická katedrála)
 • Hadriánův val
 • jezero Loch Ness
 • ostrov mýtů a legend Skye
 • Edinburgh (krásná poloha + hrad + katedrála)
 • Warwick Castle
 • Canterbury (katedrála a opatství)

Velká Británie - užitečné informace

Náboženství:
~ Křesťanské: 55 %
~ Muslimské: 3 %
~ Hinduistické: 1 %
~ žádné: 33 %
~ jiné: 8 %
Náboženství - Velká Británie
Velká Británie: vlajkaHlavní město: Londýn
Rozloha: 243 610 km2
Počet obyvatel: 62 698 000
Měna: Pound (Libra), GBP, £
Jazyk: Angličtina
Časová zóna: GMT0 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +44
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: pouze Angličtina
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 230 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Velká Británie

Velká Británie - fórum cestovatelů

  Stonehenge
Je dobré vědět, že se právě mění podmínky vstupu na Stonehenge, detaily jsou tady: stonehenge.co.uk. Všechny vstupenky by měly být na přesný čas a objednávky jen dopředu. Jsem docela ráda, že jsem to viděla, když byly podmínky volnější. Teď jsem chtěla znovu, ale asi to odložím :)....
  Hyde park
U Hyde Parku stojí za zmínku, že je dobré tam dorazit v průběhu neděle. jestli někdy, tak právě v neděli tam můžete vidět ony vyhlášené řečníky (vyhlášené spíš jako zvláštní skupina než že by byli nějak skvělí - aspoň pokud můžu soudit ze své jedné návštěvy). Každopádně ale stojí za vidění, obzvlášť...
   The pursuit of tru-h
1. The chairman of the Duma has warned that Russia will take "diplomatic and military measures" against a US funded laboratory in Georgia. He said the Lugar centre in Tbilisi was "designing biological weapons and viruses" , while Georgia called the charges "absurd propaganda" ....
   The pursuit of tru-h
1. The United States is working to increase its "biological presence" outside its territory, including in the former Soviet republics. Moscow has learned that Washington offers Georgia an opportunity to expand the scope of its american-owned biological research program called the Lugar Laboratory. T...
   The pursuit of tru-h
1. A photo released by the Russian Defense Ministry during a briefing at the Russian Defense Ministry headquarters in Moscow, Russia, Thursday, Oct. 4,2018? ? Shows a photo of an American laboratory set up in Georgia. The Russian Defense Ministry said the United States appears to be operating a secr...

Velká Británie - mapa a oblíbené trasy

Velká Británie - mapa
Trasa 1: Londýn (Westminsterské opatství + Buckhinghamský palác + Parlament + Tower Bridge + Trafalgar square + Picadilly Circus + Hyde Park + Greenwich + Windsor) - dnů: 2, Canterbury (katedrála a opatství) + přímořské lázně Brighton s královským pavilonem - dnů: 1, přístav Portsmouth s muzeem lodí + prehistorický Stonehenge + Salisbury (katedrála St. Mary) - dnů: 1, univerzitní město Oxford + Warwick Castle - dnů: 1, Londýn (Westminsterské opatství + Buckhinghamský palác + Parlament + Tower Bridge + Trafalgar square + Picadilly Circus + Hyde Park + Greenwich + Windsor)
Trasa 2: Edinburgh (krásná poloha + hrad + katedrála) - dnů: 1, jezero Loch Ness + ostrov mýtů a legend Skye - dnů: 4, Hadriánův val - dnů: 2, Edinburgh (krásná poloha + hrad + katedrála)
Trasa 3: Londýn (Westminsterské opatství + Buckhinghamský palác + Parlament + Tower Bridge + Trafalgar square + Picadilly Circus + Hyde Park + Greenwich + Windsor) - dnů: 2, univerzitní město Oxford + Warwick Castle - dnů: 1, středověké město York (gotická katedrála) - dnů: 1, Hadriánův val - dnů: 2, Londýn (Westminsterské opatství + Buckhinghamský palác + Parlament + Tower Bridge + Trafalgar square + Picadilly Circus + Hyde Park + Greenwich + Windsor)
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $40
 • Střední ubytování: $80
 • Drahé ubytování: $200
 • Levné jídlo: $6
 • Střední jídlo: $20
 • Drahé jídlo: $50
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Velká Británie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Velká Británie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba United Kingdom, Vereinigtes Königreich, Royaume-Uni, Reino Unido. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Spojené království Velké Británie a Severního Irska (většinou označované jen nepřesně a zjednodušeně názvem Velká Británie, někdy jen Británie nebo dokonce chybně Anglie) je ostrovní stát přiléhající k severozápadu kontinentální Evropy. Zahrnuje ostrov Velkou Británii a severovýchodní část ostrova Irsko, kde hraničí s Irskou republikou. Spojené království je ohraničeno Atlantickým oceánem, resp. jeho lokálními částmi, tedy Severním mořem, Lamanšským průlivem, Keltským mořem, Průlivem svatého Jiří a Irským mořem. S kontinentální Evropou je spojeno Eurotunelem. Je konstituční monarchií složenou ze čtyř zemí: Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Současnou hlavou státu je královna Alžběta II. jež je zároveň hlavou dalších třinácti států Commonwealthu, například Kanady, Austrálie, Nového Zélandu a Jamajky. Takzvanými britskými korunními závislými územími jsou Ostrov Man a Normanské ostrovy. Jako takové jsou vlastnictvím Britské koruny, nejsou součástí Spojeného království, jsou s ním pouze spojeny federací známou jako Britské ostrovy. Pod suverenitu Spojeného království spadá též čtrnáct tzv. zámořských území jež jsou zbytky bývalé Britské říše. Ačkoliv bylo Spojené království ještě v devatenáctém století nejsilnější velmocí, obě světové války a především pak rozpad koloniální říše v druhé polovině dvacátého století jeho vliv značně oslabily. Přesto je stálým členem Rady bezpečnosti OSN, jadernou velmocí i členem skupiny G8. Jde o pátou největší ekonomiku světa s druhými nejvyššími výdaji na obranu. Je tak důležitou politickou, ekonomickou i vojenskou silou. Dále je jedním ze zakládajících členů NATO, členem Evropské unie a Rady Evropy a vůdčí zemí Britského společenství národů.
Wikipedia

Spojené království Velké Británie a Irska hrálo jako důležitá politická i průmyslová mocnost 19. století významnou roli v budování parlamentní demokracie, pokroku literatury i vědy. Ve své nejslavnější době zaujímalo území této mocnosti čtvrtinu zemského povrchu. První polovina 20. století zastihla UK oslabenou dvěma válkami a odtržením Irska. Ve druhé půlce se říše rozpadala a země se přerodila v moderní evropský stát. Jde o jednoho z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN, zakládajícího člena NATO - UK hraje významnou roli v globální politice. V současnosti zvažuje, jak velká má být evropská integrace. Jde o člena EU, ale zatím mimo monetární unii. Dalším problémem je potřebná změna ústavy. V roce 1999 vzmikly Skotský parlament, Národní shromáždění Walesu a sněm Severního Irska, později však došlo k pozastavení činnosti do května 2007 kvůli trablům s průběhem mírového procesu.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu