Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Velká Británie - fórum cestovatelů

Velká Británie je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Velká Británie: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Velká Británie - fórum cestovatelů

Velká Británie: vlajka
 Velká Británie - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Stonehenge
Je dobré vědět, že se právě mění podmínky vstupu na Stonehenge, detaily jsou tady: stonehenge.co.uk. Všechny vstupenky by měly být na přesný čas a objednávky jen dopředu. Jsem docela ráda, že jsem to viděla, když byly podmínky volnější. Teď jsem chtěla znovu, ale asi to odložím :).
autor: J. | vloženo: 03. 03. 2018, 17:42:53 | odpověz 
Hyde park
U Hyde Parku stojí za zmínku, že je dobré tam dorazit v průběhu neděle. jestli někdy, tak právě v neděli tam můžete vidět ony vyhlášené řečníky (vyhlášené spíš jako zvláštní skupina než že by byli nějak skvělí - aspoň pokud můžu soudit ze své jedné návštěvy). Každopádně ale stojí za vidění, obzvlášť ti, co si s sebou přinesou štokrle nebo řečnický pultík se stupátkem, aby na ně bylo při jejich skvělém projevu dobře vidět.
autor: Rada | vloženo: 22. 06. 2008, 21:20:26 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Velká Británie, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Velká Británie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Velká Británie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba United Kingdom, Vereinigtes Königreich, Royaume-Uni, Reino Unido. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Spojené království Velké Británie a Severního Irska (většinou označované jen nepřesně a zjednodušeně názvem Velká Británie, někdy jen Británie nebo dokonce chybně Anglie) je ostrovní stát přiléhající k severozápadu kontinentální Evropy. Zahrnuje ostrov Velkou Británii a severovýchodní část ostrova Irsko, kde hraničí s Irskou republikou. Spojené království je ohraničeno Atlantickým oceánem, resp. jeho lokálními částmi, tedy Severním mořem, Lamanšským průlivem, Keltským mořem, Průlivem svatého Jiří a Irským mořem. S kontinentální Evropou je spojeno Eurotunelem. Je konstituční monarchií složenou ze čtyř zemí: Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Současnou hlavou státu je královna Alžběta II. jež je zároveň hlavou dalších třinácti států Commonwealthu, například Kanady, Austrálie, Nového Zélandu a Jamajky. Takzvanými britskými korunními závislými územími jsou Ostrov Man a Normanské ostrovy. Jako takové jsou vlastnictvím Britské koruny, nejsou součástí Spojeného království, jsou s ním pouze spojeny federací známou jako Britské ostrovy. Pod suverenitu Spojeného království spadá též čtrnáct tzv. zámořských území jež jsou zbytky bývalé Britské říše. Ačkoliv bylo Spojené království ještě v devatenáctém století nejsilnější velmocí, obě světové války a především pak rozpad koloniální říše v druhé polovině dvacátého století jeho vliv značně oslabily. Přesto je stálým členem Rady bezpečnosti OSN, jadernou velmocí i členem skupiny G8. Jde o pátou největší ekonomiku světa s druhými nejvyššími výdaji na obranu. Je tak důležitou politickou, ekonomickou i vojenskou silou. Dále je jedním ze zakládajících členů NATO, členem Evropské unie a Rady Evropy a vůdčí zemí Britského společenství národů.
Wikipedia

Spojené království Velké Británie a Irska hrálo jako důležitá politická i průmyslová mocnost 19. století významnou roli v budování parlamentní demokracie, pokroku literatury i vědy. Ve své nejslavnější době zaujímalo území této mocnosti čtvrtinu zemského povrchu. První polovina 20. století zastihla UK oslabenou dvěma válkami a odtržením Irska. Ve druhé půlce se říše rozpadala a země se přerodila v moderní evropský stát. Jde o jednoho z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN, zakládajícího člena NATO - UK hraje významnou roli v globální politice. V současnosti zvažuje, jak velká má být evropská integrace. Jde o člena EU, ale zatím mimo monetární unii. Dalším problémem je potřebná změna ústavy. V roce 1999 vzmikly Skotský parlament, Národní shromáždění Walesu a sněm Severního Irska, později však došlo k pozastavení činnosti do května 2007 kvůli trablům s průběhem mírového procesu.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu