Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Francie - průvodce turisty na dovolenou

Francie je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Francie je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Francie - ta nejhezčí místa k vidění

Francie Francie patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm menším. I tak je zde ovšem k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Paříž (Vítězný oblouk + Louvre + Notre Dame + Eiffelova věž + La Défense + Montmartre + Versailles)
 • Remeš (korunovační katedrála)
 • Marseille + Provence (Přírodní parky + verdonský kaňon)
 • Avignon ( papežské město)
 • Arles (Van Goghovo město + antické památky)
 • přímořské letovisko Saint Tropez
 • přímořská letoviska Nice a Cannes
 • Blois a další zámky na Loiře (Chambord + Cheverny + Chenonceaux)
 • opevněné středověké město Carcassonne
 • historické bretaňské město Vitré
 • megalitické památníky Menec a Locmariaquer u Carnacu

Francie - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 53 %
~ žádné: 32 %
~ Muslimské: 4 %
~ Židovské: 1 %
~ jiné: 10 %
Náboženství - Francie
Francie: vlajkaHlavní město: Paříž
Rozloha: 643 427 km2
Počet obyvatel: 65 312 000
Měna: euro, EUR, €
Jazyk: Francouzština
Časová zóna: GMT+1 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +33
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: němčina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: žádné
Napětí v elektrické síti: 230 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Francie

Francie - fórum cestovatelů

  La Défense
I když osobně dávám přednost Montmartru a Sacre Coeur, záitek z La Defense nebyl zlý. Hlavně ten obrovský nový Vítězný oblouk, to je teda bomba. Jen mě šokovalo, že je za ním nějaký hřbitov (nebo aspoň byl, před pár lety, když jsem se tam vydal). A na můj vkus je tam trochu rušno. Prostě Sacre Coeur...
  
Yan, a former postdoctoral fellow at the School of Public Health at the Hong Kong University of Medicine, left Hong Kong in April. In an interview with Fox News in July in the United States, she accused China of concealing the COVID-19 outbreak, saying that the virus was not a product of nature but ...
  French cuisine
Don't forget to try French cuisine. You should degust famous frog's legs, escagots (cooked in oil) and foie gras (liver of a duck or a goose specially fattened by gavage). And my opinion? There is almost no meat on frog's legs :-), lightly spiced escagots may be quite good (or let's say interesting...

Francie - mapa a oblíbené trasy

Francie - mapa
Trasa 1: Paříž (Vítězný oblouk + Louvre + Notre Dame + Eiffelova věž + La Défense + Montmartre + Versailles) - dnů: 2, Remeš (korunovační katedrála) - dnů: 1, Blois a další zámky na Loiře (Chambord + Cheverny + Chenonceaux) - dnů: 2, Paříž (Vítězný oblouk + Louvre + Notre Dame + Eiffelova věž + La Défense + Montmartre + Versailles)
Trasa 2: Paříž (Vítězný oblouk + Louvre + Notre Dame + Eiffelova věž + La Défense + Montmartre + Versailles) - dnů: 2, historické bretaňské město Vitré - dnů: 1, megalitické památníky Menec a Locmariaquer u Carnacu - dnů: 1, Paříž (Vítězný oblouk + Louvre + Notre Dame + Eiffelova věž + La Défense + Montmartre + Versailles)
Trasa 3: přímořské letovisko Saint Tropez + přímořská letoviska Nice a Cannes - pobyt u moře - dnů: 3, Marseille + Provence (Přírodní parky + verdonský kaňon) - dnů: 2, Avignon ( papežské město) + Arles (Van Goghovo město + antické památky) - dnů: 1, opevněné středověké město Carcassonne - dnů: 2, a dále dle časových možností
Trasa 4: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $40
 • Střední ubytování: $100
 • Drahé ubytování: $300
 • Levné jídlo: $6
 • Střední jídlo: $15
 • Drahé jídlo: $50
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Francie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Francie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba France, Frankreich, La France, Francia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Francie (francouzsky La France, výslovnost /frãs/), oficiální název Francouzská republika (francouzsky République française, výslovnost /repyblik frasez/) je demokratický stát, jehož metropolitní část se nachází v západní Evropě. Součásti Francouzské republiky jsou také zámořské departementy a zámořská území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu a Oceánii. Francouzi často přezdívají metropolitní Francii l'Hexagone (šestiúhelník), kvůli jejímu geografickému tvaru. Je členskou zemí Severoatlantické aliance (NATO) a je jedním ze zakládajících členů Evropské unie (EU). Dále je Francie jedním ze zakládajících členů Spojených národů. Je jedním z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN s právem veto, a také jednou z osmi uznaných nukleárních mocností. Hranice současné Francie zhruba souhlasí s těmi z dob starověké Galie obývané keltským kmenem Galů. Galie byla porobena v 1. století př. n. l. Římany a Galové částečně převzali latinský jazyk i kulturu. S romanizací území souvisí i časné šíření křesťanství od 2. a 3. století. Galské východní hranice byly ve 4. století obsazeny germánskými kmeny, převážně Franky, kteří později dali zemi její dnešní jméno. Existence Francie jako samostatného státu se tradičně datuje od rozděleni Francké říše roku 843 na (Francia orientalis) na východě, Francia occidentalis na západě a Lothraringii ve středu. Z Východní Franské Říše se stala Svatá říše římská (dnešní Německo), západní část dala vzniknou dnešní Francii.
Wikipedia

I když se Francie nakonec dostala ve 2. světové válce mezi vítěze, přišla o velkou část své světové říše, bohatství a moci. Nicméně dnes se jedná o jednu z nejmodernějších zemí na světě a mezi evropskými zeměmi jde o leadera. Od roku 1958 má hybridní prezidentsko-parlamentní systém, který odolává nestabilitě lépe než čistě parlamentní demokracie. V posledních letech se ve spolupráci s Německem dostala do centra ekonomické integrace Evropy, v lednu 1999 přešla na jednotnou měnu euro. V současnosti se snaží o vznik evropských vojenských jednotek podporujících evropskou politiku.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2023
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu