Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Francie - fórum cestovatelů

Francie je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Francie: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Francie - fórum cestovatelů

Francie: vlajka
 Francie - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
La Défense
I když osobně dávám přednost Montmartru a Sacre Coeur, záitek z La Defense nebyl zlý. Hlavně ten obrovský nový Vítězný oblouk, to je teda bomba. Jen mě šokovalo, že je za ním nějaký hřbitov (nebo aspoň byl, před pár lety, když jsem se tam vydal). A na můj vkus je tam trochu rušno. Prostě Sacre Coeur je Sacre Coeur - i když je tam na můj vkus dost turistů.
autor: Hany | vloženo: 22. 06. 2008, 18:29:57 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Francie, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Francie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Francie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba France, Frankreich, La France, Francia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Francie (francouzsky La France, výslovnost /frãs/), oficiální název Francouzská republika (francouzsky République française, výslovnost /repyblik frasez/) je demokratický stát, jehož metropolitní část se nachází v západní Evropě. Součásti Francouzské republiky jsou také zámořské departementy a zámořská území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu a Oceánii. Francouzi často přezdívají metropolitní Francii l'Hexagone (šestiúhelník), kvůli jejímu geografickému tvaru. Je členskou zemí Severoatlantické aliance (NATO) a je jedním ze zakládajících členů Evropské unie (EU). Dále je Francie jedním ze zakládajících členů Spojených národů. Je jedním z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN s právem veto, a také jednou z osmi uznaných nukleárních mocností. Hranice současné Francie zhruba souhlasí s těmi z dob starověké Galie obývané keltským kmenem Galů. Galie byla porobena v 1. století př. n. l. Římany a Galové částečně převzali latinský jazyk i kulturu. S romanizací území souvisí i časné šíření křesťanství od 2. a 3. století. Galské východní hranice byly ve 4. století obsazeny germánskými kmeny, převážně Franky, kteří později dali zemi její dnešní jméno. Existence Francie jako samostatného státu se tradičně datuje od rozděleni Francké říše roku 843 na (Francia orientalis) na východě, Francia occidentalis na západě a Lothraringii ve středu. Z Východní Franské Říše se stala Svatá říše římská (dnešní Německo), západní část dala vzniknou dnešní Francii.
Wikipedia

I když se Francie nakonec dostala ve 2. světové válce mezi vítěze, přišla o velkou část své světové říše, bohatství a moci. Nicméně dnes se jedná o jednu z nejmodernějších zemí na světě a mezi evropskými zeměmi jde o leadera. Od roku 1958 má hybridní prezidentsko-parlamentní systém, který odolává nestabilitě lépe než čistě parlamentní demokracie. V posledních letech se ve spolupráci s Německem dostala do centra ekonomické integrace Evropy, v lednu 1999 přešla na jednotnou měnu euro. V současnosti se snaží o vznik evropských vojenských jednotek podporujících evropskou politiku.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu