Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Rakousko - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Rakousko. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Rakousko - užitečné informace

Rakousko: vlajka

Rakousko - autobusy

Rakousko - autobusy

Rakousko - lodě

Rakousko - lodě

Rakousko - aerolinky

Rakousko - aerolinky

Rakousko - městská doprava

Rakousko - městská doprava
Odkazy na stránky obsahující jízdní řády, rezervace jízdenek a další informace o dopravě vedou na stránky třetích subjektů. Správce tohoto webu nenese zodpovědnost za případné nepřesnosti uvedené na těchto stránkách.

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Rakousko není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Za použití veřejné dopravy jsou dostupná tato nejzajímavější místa:
  • Vídeň (městské centrum + Hofburg + Stephansdom)
  • Graz (historické staré město + zvonkohra + Clock Tower + hrad Eggenberg)
  • Innsbruck (zámek Ambras + Zlatá Střecha + okolí)
  • Salzburg (pevnost Hohensalzburg + Mozartův rodný dům + zámek Hellbrunn + solné doly)
  • Salzkammergut - rekreační oblast Zell am See - alpské turistické město - vhodné pro lyžování a horskou turistiku
  • Kaprun - lyžařské středisko

A samozřejmě také do řady dalších. Z nich vybíráme: Altenberg, Amstetten, Ansfelden, Bad Fischau-Brunn, Bad Ischl, Baden, Bischofshofen, Bludenz, Braunau am Inn, Bregenz, Bruck an der Mur, Deutschlandsberg, Dornbirn, Ebensee, Eisenerz, Eisenstadt, Feldkirch, Freistadt, Fürstenfeld, Gmunden, Gmünd, Graz, Hallein, Hallstatt, Hartberg, Hollabrunn, Horn, Imst, Innsbruck, Judenburg, Kapfenberg, Kitzbühel, Klagenfurt, Klosterneuburg, Knittelfeld, Krems, Kufstein, Landeck, Leoben, Lenzing, Leonding, Lienz, Liezen, Linz, Mariazell, Mauthausen, Mittersill, Mödling, Mürzzuschlag, Neunkirchen, Poysdorf, Ried[disambiguation needed ], Salzburg, Sankt Pölten, Schärding, Schwaz, Spittal an der Drau, Steyr, Stockerau, Traun, Vienna, Villach, Wels, Wiener Neustadt, Wolfsberg, Wörgl, Zeltweg, Zwettl
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu