Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Rakousko - fórum cestovatelů

Rakousko je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Rakousko: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Rakousko - fórum cestovatelů

Rakousko: vlajka
 Rakousko - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Skvěle dostupné
Rakousko je skvěle dostupné a třeba na hory tam jezdíme raději než do Česka - ceny jsou skoro stejné a služby výrazně lepší. A poslední léta občas využijeme i letiště ve Vídni když se chceme podívat někam dál do světa, protože letenky z Vídně jsou většinou o hodně levnější než z Prahy.
autor: Dana | vloženo: 08. 12. 2011, 15:32:09 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Rakousko, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Rakousko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Rakousko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Austria, Österreich, Autriche, Austria. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Rakousko (oficiální název Republika Rakousko, německy Republik Österreich) je vnitrozemská federativní republika ležící ve střední Evropě. Skládá se z 9 spolkových zemí. Hraničí s Lichtenštejnskem (délka hranice 35 km) a Švýcarskem (164 km) na západě, s Itálií (430 km) a Slovinskem (330 km) na jihu, s Maďarskem (366 km) a Slovenskem (91 km) na východě a s Českem (466,1 km) a Německem (784 km) na severu. Rakousko je členem OSN, Rady Evropy, EU, Schengenského prostoru a Eurozóny. Největší města jsou Vídeň, Štýrský Hradec, Linec, Salzburg a Innsbruck. Oblíbenými turistickými cíli jsou Vídeň, Salzburg a Innsbruck, a také Zell am See, Grossglocknerská vysokohorská silnice a Kitzbühel. Přibližně 60 % země je hornaté povahy a má podíl na Východních Alpách (především Tyrolské Střední Alpy, Vysoké Taury a Nízké Taury, Severní vápencové Alpy, Jižní vápencové Alpy a Vídeňský les). V Horních a Dolních Rakousech, severně od Dunaje leží část starého pohoří Českého masivu, které zasahuje dále do Česka a Bavorska. Na východních hranicích leží pohoří Malé Karpaty.
Wikipedia

Dříve centrum moci velké rakousko-uherské monarchie, po porážce v první světové válce získalo Rakousko menší obrysy. Po anexi nacistickým Německem v roce 1938 a následné okupace vítěznými spojenci v roce 1945, status Rakouska zůstává nejasný pro další desetiletí. Státní smlouvy podepsané v roce 1955 skončily okupaci, uznávají nezávislost Rakouska a zakázaly unifikaci s Německem. Ústavní zákon, který téhož roku vyhlásila tato země "věčné neutrality", byl podmínkou pro stažení vojsk Sovětů. Rozpad Sovětského svazu v roce 1991 a vstup Rakouska do Evropské unie v roce 1995 změnil význam neutrality této země. Nyní jako prosperující, demokratický stát, Rakousko vstoupilo do EU Hospodářské a měnové unie v roce 1999.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu