Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Svět - ubytování, hotely

Najděte si nejlepší ubytování pro svou dovolenou právě zde. Dáváte přednost levným hotelům? Nebo chcete najít opravdu luxusní ubytování? Hledáte nabídky last minute? Stačí si jen vybrat to správné místo a v mžiku najdete, co hledáte.

Svět - užitečné informace

Svět - výhodné nabídky ubytování na poslední chvíli

Vyberte si hotelové ubytování


Nápověda: Buď zde vyplňte informace, kdy a kde chcete bydlet, nebo rovnou klikněte na tlačítko: Hledat. Požadované informace můžete vyplnit kdykoli později. Pokud chcete, můžete už zde rovnou vyplnit datum svého příjezdu a odjezdu i stát a město, kde chcete být ubytováni. Velmi rychle tak najdete hotely, penziony i ubytování v soukromí.
Svět - hotely a zajímavá místa

Při výběru ubytování myslete na to, jaká zajímavá místa cíl vaší cesty nabízí. Je výhodné, když máte zajištěno ubytování v jejich blízkosti.

Nejhezčí výlety

Druhy hotelů a ubytování

Hotely a další ubytovací zařízení se od sebe odlišují řadou vlastností. Pojďme se na ně podívat podrobněji. A začněme tou nejviditelnější, kterou je u hotelů počet hvězdiček. (U minimální velikosti pokoje uvádíme rozměr pro jednolůžkový/dvoulůžkový pokoj.)
  • Hotel s jednou hvězdičkou (jednohvězdičkový hotel) - kategorie Tourist: Velikost pokojů 8/12,6 metrů čtverečních, nechybí ručník, zrcadlo a studená voda na pokoji, teplá na patře ve sprše. K dispozici je recepce s trezorem a jeden veřejný telefon. Lze si tu dát kontinentální snídani.
  • Hotel se dvěma hvězdičkami (dvouhvězdičkový hotel) - kategorie Standard: oproti jednohvězdičkovému nabízí na pokoji teplou vodu, psací stůl, noční lampičku, otvírák lahví a sklenici. Lze sem zajít i na oběd či na večeři a koupit si nápoje.
  • Hotel se třemi hvězdičkami (tříhvězdičkový hotel) - kategorie Komfort: Velikost pokojů 9/13 metrů čtverečních, nechybí stolek na kufr a uzamykatelná skříňka. 90 % pokojů má vlastní koupelnu a WC, rádio a televizi, 75 % telefon. V koupelně je i osuška a předložka před sprchou/vanou.
  • Hotel se čtyřmi hvězdičkami (čtyřhvězdičkový hotel) - kategorie First Class: Velikost pokojů 11,4/13,3 metrů čtverečních, na pokoji nechybí zrcadlo. Všechny pokoje mají sociální zařízení, rozhlas, televizi a telefon, k dispozici jsou šití, psací potřeby, papírové kapesníčky, lžíce na boty. Hotel nabízí praní i žehlení prádla a snídani formou bufetu.
  • Hotel s pěti hvězdičkami (pětihvězdičkový hotel) - kategorie Luxury: Velikost pokojů 15/24 metrů čtverečních, nechybí sedací souprava ani kadeřnický stolek. 80 % pokojů je s vanou. Každý host má své umyvadlo, nechybí fén a trezor. Je tu možnost pořádání recepcí a banketů.
Hotely nižší kategorie samozřejmě mohou nabízet i některé prvky hotelů kategorie vyšší. Někdy se hovoří ještě o hotelech se šesti nebo sedmi hvězdičkami, jde však spíše o reklamní tah některých exotičtějších destinací. Na závěr ještě připojme stručný popis dalších parametrů ubytování: Apartmán nabízí více místností, nechybí kuchyňský kout. Bungalov je samostatný stavební celek s podobným vybavením a uspořádáním, jako u apartmánu. Studio znamená jednu místnost s kuchyňským koutem. Mezonet je apartmán s ložnicí umístěnou v patře. Suite je nadstandardní hotelový pokoj se dvěma pokoji bez kuchyňky.
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu