Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Mexiko - průvodce turisty na dovolenou

Mexiko je země, která určitě stojí za vaši návštěvu. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Mexiko je zemí, kam s můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů. Zde najdete užitečné informace o cestování po této zemi: ceny, ubytování, itineráře, statistiky a další.

Mexiko - ta nejhezčí místa k vidění

Mexiko Mexiko patří ve srovnání s ostatními státy světa spíše k těm větším. I proto je zde k vidění řada zajímavých míst, z nichž jsme pro vás vybrali alespoň některá.
 • Mexico City (náměstí Zócalo + katedrála + prezidentský palác + Národní muzeum antropologie)
 • archeologická zóna Chichen Itza s pyramidami
 • Teotihuacan (pyramidy Slunce + Měsíce + zbytky paláců)
 • Taxco - pitoreskní město stříbra
 • přímořské letovisko Acapulco (s pirátskou historií)
 • Oaxaca (centrum města + Monte Alban)
 • klidné pobřeží kolem Puerto Angel
 • San Cristobal de Las Casas - město v koloniálním stylu (+ kmenové vesnice)
 • archeologická zóna Palenque
 • pitoreskní pobřeží v Tulumu s májskými ruinami

Mexiko - užitečné informace

Náboženství:
~ Římsko-katolické: 75 %
~ Protestantské: 6 %
~ neurčené: 14 %
~ žádné: 5 %
Náboženství - Mexiko
Mexiko: vlajkaHlavní město: Mexico City
Rozloha: 1 972 550 km2
Počet obyvatel: 113 724 000
Měna: Mexican peso, MXN, $
Jazyk: Španělština
Časová zóna: GMT-8 – -6 (GMT = Londýn)
Mezinárodní telefonní předčíslí: +52
Systém mobilních sítí: GSM 900/1800
Měrný systém: metrický
Běžné jazyky: angličtina na turistických místech
Vážná rizika při cestování: malárie v některých oblastech
Napětí v elektrické síti: 127 V
Elektrická zásuvka:
Elektrická zásuvka - Mexiko

Mexiko - fórum cestovatelů

  Nevado de Toluca
Kousek od Mexico City (dá se tam dojet busem) leží město Toluca (je i tady na mapě). A nad ním Nevado de Toluca, kopec, který fakt stojí za to. Na vrcholu sopečné jezero (kam místní jezdí na pikniky, ale ne nějak masově, nebudete na místě přecpaném turisty) a jsou tu krásné výhledy do krajiny. Pod N...
  
It is already clear that the coronavirus pandemic is killing blacks and Latinos at extremely high rates, but new data in recent days show just how devastating people of color are to the COVID-19 crisis....
  Chichen Itza Light show
Chichen Itza is a magical place during the day, but it is great in the evenings - and even in the night as well. The Chichen Itza light and sound show is really interresting. You can see there for example the stone snake (at the stairs) moving - which is an optical ilusion gnerated by Sun on some da...

Mexiko - mapa a oblíbené trasy

Mexiko - mapa
Trasa 1: Mexico City (náměstí Zócalo + katedrála + prezidentský palác + Národní muzeum antropologie) + denní výlet - Teotihuacan (pyramidy Slunce + Měsíce + zbytky paláců) - dnů: 2, Taxco - pitoreskní město stříbra - dnů: 1, přímořské letovisko Acapulco (s pirátskou historií) - pobyt u moře - dnů: 4, Mexico City (náměstí Zócalo + katedrála + prezidentský palác + Národní muzeum antropologie)
Trasa 2: Mexico City (náměstí Zócalo + katedrála + prezidentský palác + Národní muzeum antropologie) + denní výlet - Teotihuacan (pyramidy Slunce + Měsíce + zbytky paláců) - dnů: 2, Taxco - pitoreskní město stříbra - dnů: 1, Oaxaca (centrum města + Monte Alban) - dnů: 2, klidné pobřeží kolem Puerto Angel - pobyt u moře - dnů: 3, San Cristobal de Las Casas - město v koloniálním stylu (+ kmenové vesnice) - dnů: 2, archeologická zóna Palenque - dnů: 1, archeologická zóna Chichen Itza s pyramidami - dnů: 2, pitoreskní pobřeží v Tulumu s májskými ruinami - pobyt u moře - dnů: 3, Cancún
Trasa 3: libovolná kombinace uvedených tras

Ceny ubytování a stravování

Prices symbol
 • Levné ubytování: $12
 • Střední ubytování: $36
 • Drahé ubytování: $120
 • Levné jídlo: $3
 • Střední jídlo: $9
 • Drahé jídlo: $30
Ceny jsou za 1 osobu (a 1 jídlo nebo 1noc) a jsou uvedeny amerických dolarech.
Levné jídlo bývá možné v některých zemích koupit na ulici nebo ve fast foodech. Střední jídlo v běžných restauracích, drahé v těch dražších. V cenách jídla i ubytování jsou pominuty extrémy - například luxusní apartmány ve špičkových hotelích. (Ceny se zpravidla výrazně liší podle místa a sezóny. V hlavní sezóně může být v hlavních turistických destinacích nejlevnější ubytování nedostupné.)

Mexiko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Mexiko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Mexico, Mexiko, Le Mexique, México. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Mexiko, plným názvem Spojené státy mexické, španělsky Estados Unidos Mexicanos, je federativní republika ve Střední Americe. Mexiko vzniklo po kolonizaci Aztécké říše Španěly, kteří na místě jejího hlavního města vybudovali Ciudad de México, přímo na území vysušeného jezera. Během 19. století sice získalo Mexiko nezávislost, zapletlo se ale do války s USA (40. léta), kde ztratilo Kalifornii, Arizonu, Nové Mexiko a další příhraniční oblasti. Vládou nad zemí se také na čas zmocnili Francouzi. Zakladatelem moderního mexického státu je Benito Juaréz, první prezident v Americe indiánského původu. Díky objevu ropy v mexickém zálivu je životní úroveň v zemi relativně vyšší, než v ostatních latinsko-amerických zemích. Mexiko má činné sopky a je ohrožováno zemětřeseními. Roku 1985 jedno takové napáchalo velké škody v hlavním městě. Během mexické revoluce se v chudých částech Mexika (především Chiapasu) zformovalo hnutí EZLN, vedené Emilianem Zapatou, které nakonec vytvořilo na jihu země vlastní autonomní oblast a dodnes je v konfliktu s mexickou vládou.
Wikipedia

Mexiko, místo vyspělých amerických civilizací, bylo 3 století pod nadvládou Španělů, než na počátku 19. století získalo nezávislost. Devaluace pesa koncem roku 1994 uvrhla Mexiko do ekonomických zmatků a nejhorší ekonomické recese za poslední půlstoletí. Nicméně země pokračuje v impresivním zotavování. Současnými ekonomickými a sociálními problémy jsou nízké mzdy, nezaměstnanost velké části populace, nevhodná redistribuce příjmů a málo příležitostí pro původní populaci v jižních regionech země.Volby v roce 2000 přinesly poprvé od roku 1910 (Mexická Revoluce) vítězství opozičního kandidáta Vicenta Foxe z PAN (National Action Party) nad vládní PRI (Institutional Revolutionary Party). V roce 2006 byl vystřídán dalším kandidátem PAN, Felipem Calderonem.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu