Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Mexiko - fórum cestovatelů

Mexiko je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Mexiko: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Mexiko - fórum cestovatelů

Mexiko: vlajka
 Mexiko - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Nevado de Toluca
Kousek od Mexico City (dá se tam dojet busem) leží město Toluca (je i tady na mapě). A nad ním Nevado de Toluca, kopec, který fakt stojí za to. Na vrcholu sopečné jezero (kam místní jezdí na pikniky, ale ne nějak masově, nebudete na místě přecpaném turisty) a jsou tu krásné výhledy do krajiny. Pod Nevado DT se dá dojet taxíkem, někteří taxikáři vás za pár stovek (korun, v přepočtu) hodí i nahoru. Ale cesta je to pro taxi drsná. Jestli budute mít v Mexico City nějaký volný čas navíc, vřele doporučuji.
autor: Dave | vloženo: 16. 05. 2008, 03:26:04 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Mexiko, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Mexiko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Mexiko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Mexico, Mexiko, Le Mexique, México. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Mexiko, plným názvem Spojené státy mexické, španělsky Estados Unidos Mexicanos, je federativní republika ve Střední Americe. Mexiko vzniklo po kolonizaci Aztécké říše Španěly, kteří na místě jejího hlavního města vybudovali Ciudad de México, přímo na území vysušeného jezera. Během 19. století sice získalo Mexiko nezávislost, zapletlo se ale do války s USA (40. léta), kde ztratilo Kalifornii, Arizonu, Nové Mexiko a další příhraniční oblasti. Vládou nad zemí se také na čas zmocnili Francouzi. Zakladatelem moderního mexického státu je Benito Juaréz, první prezident v Americe indiánského původu. Díky objevu ropy v mexickém zálivu je životní úroveň v zemi relativně vyšší, než v ostatních latinsko-amerických zemích. Mexiko má činné sopky a je ohrožováno zemětřeseními. Roku 1985 jedno takové napáchalo velké škody v hlavním městě. Během mexické revoluce se v chudých částech Mexika (především Chiapasu) zformovalo hnutí EZLN, vedené Emilianem Zapatou, které nakonec vytvořilo na jihu země vlastní autonomní oblast a dodnes je v konfliktu s mexickou vládou.
Wikipedia

Mexiko, místo vyspělých amerických civilizací, bylo 3 století pod nadvládou Španělů, než na počátku 19. století získalo nezávislost. Devaluace pesa koncem roku 1994 uvrhla Mexiko do ekonomických zmatků a nejhorší ekonomické recese za poslední půlstoletí. Nicméně země pokračuje v impresivním zotavování. Současnými ekonomickými a sociálními problémy jsou nízké mzdy, nezaměstnanost velké části populace, nevhodná redistribuce příjmů a málo příležitostí pro původní populaci v jižních regionech země.Volby v roce 2000 přinesly poprvé od roku 1910 (Mexická Revoluce) vítězství opozičního kandidáta Vicenta Foxe z PAN (National Action Party) nad vládní PRI (Institutional Revolutionary Party). V roce 2006 byl vystřídán dalším kandidátem PAN, Felipem Calderonem.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu