Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Svět - fórum cestovatelů

Náš svět nabízí mnoho krásných míst k prozkoumání. A mnoho lidí také po světě cestuje a dívá se kolem. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? Přečtěte si zde zkušenosti, zážitky, tipy, názory i problémy jiných... A přidejte svůj názor či zkušenost, pokud můžete. Pomozte tím dalším lidem.

Svět - fórum cestovatelů


 Svět - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Do zahraničí v době koronaviru
Existuje nějaký odhad, kdy se bude dát letět někam do zahraničí? Nemyslím jen, že jsou zavřené hranice Česka, ale taky do jakých zemí se bude smět letět, které země jsou pro turisty otevřené?
autor: Marek | vloženo: 19. 04. 2020, 21:50:35 | odpověz 
Kiwi.com
Kupujete někdo letenky na Kiwi.com? Všude čtu spoustu chvály, že ten startup má cenu miliard, ale mně to z Prahy rozhodně nenachází nějaký super dealy. A údajně ta jejich garance uhrazení náhradního letu, když nestihnete přestup, je jen +/- do výše původní letenky, takže vlastně dost k ničemu, když kupujete letenky dlouho dopředu. Má tady s tím někdo zkušenost?
autor: Jirka | vloženo: 09. 12. 2017, 15:32:03 | odpověz 
OK
Jednou jsem v Kiwi nakoupil a bez problémů. Ale fakt je, že mi nikde nic neuletělo. Většinou ale letenky nakupuju jinde.
autor: M. | vloženo: 19. 12. 2017, 01:58:51 | odpověz 
levna dovolena, exotika, last minute
Exotika: Bali, Borneo, Malajsie, Brazilie, Maledivy, Thajsko, Keňa, Venezuela, Thajsko, levna exoticka dovolena, exotika levne, dovolena levne na Dovolenaexotika.cz.
autor: exotika | vloženo: 02. 04. 2009, 16:45:45 | odpověz 
Levné letenky kolem světa
Podniknout dneska cestu kolem světa je docela snadné a ani ne nějak příšerně drahé. Dá se totiž pořídit několik typů speciálních letenek Round The World za zajímavé ceny. Jednou z možností je začít třeba na webu airtreks.com, který nabízí dobrý planner pro takové cesty.
autor: TT | vloženo: 14. 06. 2008, 15:55:21 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Svět, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Svět na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Svět může mít v různých jazycích různé názvy - třeba World, Welt, Monde, Mundo. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Země, známá též pod názvy latinského původu Terra, Tellus a pod řeckým Gaia je třetí planetou sluneční soustavy. Jde o největší terestrickou planetu ve sluneční soustavě a jediné planetární těleso, na němž je dle současných vědeckých poznatků potvrzen život. Planeta vznikla před 4,57 miliardami let a krátce po svém vzniku (před 4,533 miliardami let) získala svůj jediný přirozený satelit – Měsíc. Poloměr Země je skoro 6,5 tisíce kilometrů, z čehož plyne relativně malá křivost povrchu. Zakřivení způsobená geologickou aktivitou jsou mnohem výraznější než zakřivení v důsledku kulatosti. Proto se lidé v minulosti domnívali, že Země je celkově plochá. Proti tomuto názoru ale postupně svědčily různé vědecké poznatky a pozorování, například zatmění Měsíce a obeplutí Země na lodích. Éra kosmických letů pak přinesla přímá pozorování a fotografie jako konečný důkaz, že Země je kulatá. Kulatost Země (stejně jako jiných planet, Slunce i Měsíce) je dána vlastnostmi gravitační síly, která působí centrálně kolem těžiště a má sférickou symetrii.
Wikipedia

Kniha světových faktů - CIA Factbook - je výborným zdrojem informací. Na tomto místě z ní citujeme informace k jednotlivým zemím. Do roku 1980 byla publikována každého půl roku. Informace o zemích zahrnují data o pevnině, vodních zdrojích, vládě, ekonomice, komunikacích i obraně. Od roku 1980 je kniha vydávána jednou ročně pod názvem The World Factbook. Na 225 stranách pokrývá 165 zemí. Každý rok přitom přibývají novinky. Například v roce 2008 byly přidány do sekce Geography dvě nové položky týkající se vodních zdrojů.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu