Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Austrálie - fórum cestovatelů

Austrálie je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Austrálie: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Austrálie - fórum cestovatelů

Austrálie: vlajka
 Austrálie - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Cairns - super
Když už jste v Austrálii, tak byste si rozhodně neměli nechat utéct potápění na Velkém bariérovém útesu. Nejsnazší je zamířit do města Cairns, nalodit se na katamarán a vyrazit. Cesta na místo vám bude trvat něco přes 2 hoďky a pak už vás průvodci nechají potápět (no, klidně jen tak nahlížet do vody). Uvidíte tisíce barevných ryb a dalších mořských živočichů. Ty pohledy vám vyváží i možná mořská nemoc (pytlíky s sebou:).
autor: Miloš | vloženo: 27. 06. 2008, 23:19:24 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Austrálie, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Austrálie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Austrálie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Australia, Australien, L'Australie, Australia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Austrálie, oficiálně Australský svaz, je stát na jižní polokouli tvořený stejnojmenným kontinentem, dále pak velkým ostrovem Tasmánií a množstvím menších ostrovů v Jižním, Indickém a Tichém oceánu. Na severu sousedí s Indonésií, Východním Timorem a Papuou Novou Guineou, na severovýchodě se Šalamounovými ostrovy, Vanuatu a Novou Kaledonií a na jihovýchodě s Nový Zélandem. Australská pevnina je obydlena více než 42 000 let domorodými obyvateli. Po ojedinělých návštěvách rybářů ze severu a evropských objevitelů a obchodníků v sedmnáctém století, byla v roce 1770 východní polovina kontinentu zabrána Velkou Británií, pobřeží osídleno transporty trestanců a 26. ledna 1788 vyhlášena jako kolonie Nový Jižní Wales. S nárůstem populace byly objevovány nové oblasti a tak bylo během 19. století vytvořeno pět dalších samosprávných britských zámořských teritorií. 1. ledna 1901 se šest kolonií stalo federací čímž byl vytvořen Australský svaz. Od té doby v Austrálii funguje stabilní liberálně demokratický politický systém podobný politickému systému Kanady a dalších zemí. Hlavním městem je Canberra. V Austrálii žije přibližně 20,8 milionů obyvatel, převážně ve velkých pobřežních městech jako Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth a Adelaide.
Wikipedia

Původní osadníci dorazili na kontinent z jihovýchodní Asie asi 40 000 let předtím, než první Evropané v 17. století začali toto území zkoumat. Do roku 1770 si na Austrálii nikdo nečinil oficiální územní nároky, pak je kapitán James Cook zabral ve prospěch Velké Británie. Na konci 18. a v 19. století tu bylo vytvořeno 6 kolonií, které se nakonec v roce 1901 spojily a staly tzv. Commonwealth of Australia. Nový stát využil svých přírodních zdrojů k rychlému rozvoji zemědělství i výroby a přispěl tak k válečnému úsilí Anglie v průběhu 1. i druhé světové války. V posledních desetiletích se Austrálie transformovala do hospodářsky konkurenceschopné země na světovém trhu. V 90. letech dvacátého století se stala jednou z nejrychleji rostoucích zemí OECD, a to především díky reformám realizovaným o dekádu dříve. K problémům patří především změna klimatu, tenčení ozónové vrstvy a potřeba ochrany pobřežních území, zváště pak Velkého bariérového útesu.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu