Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Egypt - fórum cestovatelů

Egypt je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Egypt: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Egypt - fórum cestovatelů

Egypt: vlajka
 Egypt - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
vízum do Egypta jako individuální turista
Hezký den všem, prosím nebyl někdo v nedávné době v Egyptě? Za 4 dny cestuji do Káhiry sama bez cestovky a netu jsem objevila informaci, že už není možnost vízum takto zakoupit na letišti?Děkuji moc
autor: julie | vloženo: 05. 11. 2011, 13:07:51 | odpověz 
Přístup na pláže v Egyptě
Dobrý den Chtěl bych se dozvědět jak je to s přístupem na pláže u jednotlivých hotelů v Egyptě v oblasti Sharm el Shekh? Je možné navštěvovat volně i pláže jiných hotelů než v kterých jsem ubytovaný? Některé hotely mají lepší korál a je tedy možno mezi jednotlivými plážemi volně přecházet a v moři šnorchlovat?
autor: Petr | vloženo: 10. 11. 2010, 02:05:21 | odpověz 
Abu Simbel
To je divné, v Abu Simbelu jsem byla už 2x (2006-7) a vždy autobusem z Asuánu. Cesta je dlouhá, ale východ slunce v poušti, fatamorgány stojí za to.
autor: evaner | vloženo: 05. 09. 2008, 00:05:43 | odpověz 
Abú Simbelu
Mrzuté je, že čas od času se nedá dostat do Abú Simbelu po silnici, ale z bezpečnostních důvodů jen letecky. Pak se to docela prodraží, takový jednodenní výlet přijde v přepočtu na pár tisíc korun. Ale stojí to za to. Je to přece jen obrovský skalní chrám převezený z místa, které je dnes zaplavené Asuánskou přehradou.
autor: Digi | vloženo: 30. 05. 2008, 14:43:42 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Egypt, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Egypt na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Egypt může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Egypt, Ägypten, L'Egypte, Egipto. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Egypt je arabská republika v severovýchodní Africe (malou částí též v Asii), ležící na Nilu. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem. Ze severu ho omývají vody Středozemního moře (arabsky البحر الأبيض المتوسط al-bahhr al-abyadd al-mutawasitt), z východu pak Rudé moře (arabsky البحر الأحمر al-bahhr al-ahhmar). Egypt je jednou z nejlidnatějších zemí Afriky. Většina z přibližně 78 milionů obyvatel (k roku 2007) žije poblíž břehů řeky Nil na ploše 40 000 čtverečních kilometrů, kde se nachází jediná orná půda. Většina nehostinné pouště Sahary je pouze velmi řídce obydlena. Přibližně polovina obyvatel Egypta žije ve městech, většina z nich v hustě obydlených centrech Káhiry, Alexandrie a dalších velkých měst Nilské delty. Tato země je známá především díky starověké civilizaci a několika světově proslulým monumentům, jako jsou například pyramidy v Gíze a Velká sfinga. Město Luxor, které se nachází na jihu Egypta, skrývá početné starověké artefakty, jako například chrámový komplex Karnak a Údolí králů. Egypt je obecně považován za kulturně a politicky důležitý národ Středního východu.
Wikipedia

Pravidelné a bohaté záplavy Nilu spolu s izolací, kterou nabízela poušť, dala v místech dnešního Egypta vzniknout jedné z největších světových civilizací. Okolo roku 3 200 před naším letopočtem vzniklo jednotné království, kterému po tři tisíciletí vládly různé dynastie. Poslední podlehla v roce 341 před n. l. Peršanům, po kterých vládli Řekové, Římané a Byzantinci.V 7. století Arabové přinesli Islám. S dokončením Suezského kanálu v roce 1869 se stal Egypt významnou dopravní křižovatkou, ale upadl do dluhů. Aby Velká Británie ochránila své investice, převzala nad ním kontrolu. Částečnou nezávislost Egypt získal v roce 1922, plnou v 1952. Rychle rostoucí populace s sebou nese řadu sociálních problémů, které se vláda snaží řešit mj. investicemi do komunikací a fyzické infrastruktury.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu