Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika Facebook Twitter  

Chorvatsko - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Chorvatsko, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Chorvatsko - užitečné informace

Chorvatsko: vlajka

Chorvatsko - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Chorvatsko - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Chorvatsko - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.
  • historické město Dubrovník (perla Jadranu)
  • historické město Split
  • ostrov Hvar
  • Makarská riviéra a pohoří Biokovo
  • národní park Plitvická jezera (UNESCO)
  • národní park Paklenica (soutěska a jeskyně)
  • Záhřeb (historické jádro)
  • historické město Korčula

Co říkají ostatní

Chorvatsko (starší název Charvátsko, chorvatsky Hrvatska, srbsky Chrvatska / Хрватска, slovinsky Hrvaška, italsky Croazia, maďarsky Horvátország) je nástupnický stát bývalé Jugoslávie, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy. Jeho sousedy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Hlavním městem je Záhřeb. Česká komunita v Chorvatsku je nejpočetnější českou krajanskou skupinou v jihovýchodní Evropě. Tato menšina sídlí zejména v okolí města Daruvar. Počet příslušníků hlásící se k české menšině však neustále klesá - zatímco v roce 1931 žilo v Chorvatsku 45 715 Čechů, krátce po válce v roce 1948 to bylo už jen 28 991 osob a během posledního sčítání lidu v roce 2001 se k české národnosti přihlásilo pouhých 10 510 lidí. Vlastně celé Jadranské pobřeží s četnými ostrovy je velmi lákavé - města Rijeka, Split, Zadar, Makarska a další, dále ve vnitrozemí Plitvická jezera - soustava jezer ve vápencové krajině. Chorvatsko je pro Čechy jedna z nejnavštěvovanějších zemí.
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2023
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu