Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Indonésie - fórum cestovatelů

Indonésie je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Indonésie: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Indonésie - fórum cestovatelů

Indonésie: vlajka
 Indonésie - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Příjemná země
Navzdory tomu, co si někteří myslí pod dojmem zpráv o terorismu - vesměs z okrajových provincií země nebo z doby poměrně dávno minulé, je Indonésie pohodová a bezpečná země na cestování. Osobně se mi víc líbilo v kopcích a na sopkách než u moře, ale ani ostrovy Gili nejsou úplně špatné, když kromě chytání bronzu vyrazí člověk třeba šnorchlovat.
autor: David | vloženo: 06. 01. 2013, 00:45:59 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Indonésie, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Indonésie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Indonésie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Indonesia, Indonesien, Indonésie, Indonesia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Indonésie je stát v jihovýchodní Asii a Oceánii tvořený 17 508 ostrovy. S více než 230 miliony obyvatel jde o čtvrtý nejlidnatější stát světa a rovněž o stát s největším počtem obyvatel hlásících se k islámu. Státním zřízením země je republika s voleným prezidentem a parlamentem. Hlavním městem Indonésie je Jakarta. Na pevnině hraničí Indonésie s Papuou Novou Guineou, Východním Timorem a Malajsií. Na moři sousedí se Singapurem, Filipínami, Austrálií, Palau, Thajskem a indickým územím Andamany a Nikobary. Indonéské souostroví bylo významným obchodním centrem nejméně od 7. století, kdy království Šrívidžaja obchodovalo s Čínou a Indií. Místní vládci postupně začali přebírat indickou kulturu, náboženské a politické modely a hinduistická a buddhistická království vzkvétala. Indonéská historie byla ovlivněna snahami cizích mocností ovládnout její přírodní bohatství.
Wikipedia

Holanďané začali kolonizovat Indonésii na počátku 17. století. Japonsko zabíralo ostrovy v 1942 - 1945. Indonésie vyhlásila svou v roce 1949 nezávislost po kapitulaci Japonska, ale vyžadovalo čtyři roky jednání. Po desetiletích represivní vlády, svobodné a spravedlivé parlamentní volby se konaly v roce 1999. Indonésie je nyní třetí nejlidnatější demokracie na světě, největší světový souostrovní stát a domov pro největší muslimskou populaci. Mezi aktuální problémy patří: boj proti chudobě, zlepšování vzdělávání, prevence terorismu, upevňování demokracie, provádění hospodářských a finančních reforem, řešení korupce, reforma systému trestního soudnictví, zajistit armádu a policii zodpovědnou za porušování lidských práv, řešení klimatických změn a řešení infekčních nemocí.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu