Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Itálie - fórum cestovatelů

Itálie je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Itálie: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Itálie - fórum cestovatelů

Itálie: vlajka
 Itálie - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Jezera
Nepodceňujte jezera na severu Itálie. Wizzair létá levně k Milánu, odtud, z Bargama, se dá vlakem snadno dostat k jezeru Como, Iseo a dalším. Docela doporučuji všem, kdo rádi chodí po kopcích.
autor: Mir | vloženo: 15. 07. 2018, 22:31:44 | odpověz 
Seiser-Alm
Plošina u Seiser-Alm obklopená horami je rozhodně místo, které v Dolomitech můžu doporučit. Kousek od Brixenu, lanovky, výhledy, skvělá kuchyně... V létě výborné výlety, v zimě zjevně dokonalé běžkování.
autor: D. | vloženo: 16. 06. 2018, 21:26:55 | odpověz 
Piazza Navona a frulato
Při poslední návštěvě Říma jsem na doporučení známého zašel na jídlo u náměstí Navona (Piaza Navona) - a výběr je tu slušný (a ceny, kupodivu, na Itálii relativně přijatelné). Jestli máte rádi Frulato (ovocný koktejl z čerstvého ovoce, mléka apod.), pak je Piaza Navona opravdu dobrá volba - poblíž (přibližně od prostředka směrem k řece Tibeře) je jedna opravdu dobrá frulateria. Nejspíš ji nepřehlédnete, prý mívají pořád plno...
autor: Radan | vloženo: 21. 06. 2008, 00:24:43 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Itálie, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Itálie na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Itálie může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Italy, Italien, L'Italie, Italia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Itálie (italsky Italia) je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií (488 km), Švýcarskem (740 km), Rakouskem (430 km) a Slovinskem (232 km). Uvnitř Itálie leží dva městské státy: Vatikán (3,2 km) a San Marino (39 km). Z východu Itálii omývá Jaderské moře, z jihu Iónské moře a ze západu Tyrhénské moře. Celková délka pobřeží je 7600 km. K Itálii patří dva velké ostrovy ve Středozemním moři: Sardinie a Sicílie. Itálie je členskou zemí Evropské unie a NATO. Itálie vznikla roku 1861 spojením států na poloostrově. Po první světové válce se v Itálii chopili moci fašisté v čele s Benito Mussolinim. Během druhé světové války se Itálie přidala na stranu hitlerovského Německa, což nakonec vedlo k porážce Itálie. Království bylo v roce 1946 nahrazeno republikou. Itálie je zakládajícím členem EU a NATO. Itálie je jedním z turisty nejnavštěvovanějších států světa. Turisty sem lákají antické a středověké renesanční památky (Řím (Roma), Florenice, Benátky, Pisa), pláže (prakticky celé pobřeží, Bibione, Rimini; Gardské jezero), hory (Alpy, Cortina d’Ampezzo) i venkov (Umbrie, Toskánsko). Lákadly jsou i lázně a různé filmové a hudební festivaly (Benátky, Sanremo). V Itálii se nachází nejvíce kulturních památek zapsaných na seznamu UNESCO.
Wikipedia

Itálie se stala národním státem v roce 1861, kdy byly sjednoceny regionální státy Apeninského poloostrova spolu se Sardinií a Sicílií pod vládou krále Viktora Emmanuela II. Éra demokratického státu skončila ve 20. letech 20. století, kdy Benito Mussolini nastolil fašistickou diktaturu. Jeho spojenectví s nacistickým Německem vedlo k porážce Itálie ve Druhé světové válce. V roce 1946 nahradila demokracie monarchii a následovalo ekonomické oživení. Itálie je členem NATO a European Economic Community (EEC). Stála ve středu snah o sjednocení Evropy, k ekonomické a monetární unii se připojila v roce 1999. Přetrvávajícími problémy jsou ilegální imigrace, otganizovaný zločin, korupce, vysoká nezaměstnanost, malý hospodářský růst a nižší příjmy i rozvoj na chudším jihu ve srovnání s bohatším severem.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu