Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Jižní Korea - fórum cestovatelů

Jižní Korea je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Jižní Korea: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Jižní Korea - fórum cestovatelů

Jižní Korea: vlajka
 Jižní Korea - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Zatím není vložen žádná názor v českém jazyce. Můžete vložit svůj, nebo přepnout na jiný jazyk - například na Angličtinu.

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Jižní Korea, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Jižní Korea na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Jižní Korea může mít v různých jazycích různé názvy - třeba South Korea, Südkorea, Corée du Sud, Corea del Sur. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Jižní Korea, úředním názvem Korejská republika, je stát ve východní Asii, zaujímající jižní polovinu Korejského poloostrova. Jeho sousedem je Severní Korea. Ačkoli po korejské válce patřila mezi nejchudší státy světa, od té doby její ekonomika zaznamenala rapidní růst a zařadila se mezi asijské tygry. Dnes je Jižní Korea plně vyspělým státem s ekonomikou světového významu a 15. nejvyšším HDP na světě. Jeden z vnitrokorejských sporů se týká i pojmenování země. Jižní Korea používá pro obě země společný název Hanguk (země lidu Han). Je-li potřeba rozlišit mezi jižní a severní částí, použije se pro Jižní Koreu název Namhan (jižní Han) a pro KLDR Pukhan (severní Han). V Severní Koreji je situace stejná, severokorejci používají starý historický název Čoson, případně pro upřesnění Pukčoson a Namčoson.
Wikipedia

Korea byla nezávislé království po většinu své dlouhé historie. Pak Korea byla obsazena Japonskem - od roku 1905, poté přišla Russo-japonská válka. V roce 1910 Tokio formálně zabralo celý poloostrov. Korea získala svou nezávislost po japonském kapitulaci USA v roce 1945. Po druhé světové válce byla v jižní polovině Korejského poloostrova zřízena demokratická vláda (Korea Republic, ROK), zatímco byla instalována komunistická vláda na severu (Korejská lidově demokratická republika, KLDR). Během korejské války (1950-53) bojovali vojáci USA a ozbrojené síly OSN vedle vojáků ROK. Bránili Jižní Koreu proti invazi KDR, kterou podpořila Čína a Sovětský svaz. Příměří z roku 1953 rozdělilo poloostrov podél demilitarizované zóny kolem 38. rovnoběžky.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu