Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Kanada - fórum cestovatelů

Kanada je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Kanada: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Kanada - fórum cestovatelů

Kanada: vlajka
 Kanada - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
predcisli.
poradi mi negdo jake je predcisli do canady a to mesta toronta na mob.site.dekuji predem?
autor: jaroslav | vloženo: 18. 12. 2009, 14:34:38 | odpověz 
Niagarské vodopády
Myslím, že je hodně na zvážení, jestli Niagarské vodopády patří k nejhezčím místům Kanady. Jistě - známé, to jsou, ale krásné? Byl jsem u nich před pár lety, nacházejí se uprostřed stejnojmenného městečka - s obchody, restauracemi, casinem. Myslím, že by takovému dílu přírody slušely okolo spíše lesy, ale bohužel. Ještě že se sem dá aspoň dostat z Toronta celkem levně veřejnou dopravou - busem tak za hodinu a půl.
autor: Drago | vloženo: 12. 07. 2008, 14:42:46 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Kanada, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Kanada na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Kanada může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Canada, Kanada, Le Canada, Canadá. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Kanada (Canada, vyslovuj [kænədə] v angličtině a [kanada] ve francouzštině) je územně druhá největší země světa, rozkládající se v severní části Severní Ameriky. Hraničí se Severním ledovým oceánem (sever), Atlantikem (východ), USA (jih a severozápad) a Tichým oceánem (západ). Kanada vznikla na území osídleném Indiány a Eskymáky jakožto unie britských zámořských teritorií a kolonií, z nichž některé byly předtím součástí francouzské koloniální říše. Nezávislost na Velké Británii získala mírovou cestou skrze Zákon o Britské Severní Americe (anglicky British North America Act) z roku 1867, a Canada Act (1982). Kanada je federací deseti provincií a tří spolkových teritorií, konstituční monarchií a parlamentní demokracií. Sama sebe definuje jako zemi dvoujazyčnou (ofic. jazyky jsou angličtina a francouzština) a multikulturní. Z průmyslového hlediska jde o technicky vyspělou zemi disponující rozsáhlými přírodními a nerostnými zdroji. Země má úzké politické a ekonomické vztahy s USA, s níž má dlouhou vojensky nestráženou hranici. Jediným dalším státem, u něhož lze smysluplně mluvit o hranici s Kanadou, je Dánsko, od jehož závislého území – Grónska oddělují kanadské arktické ostrovy jen úzké průlivy. Název Canada pochází z řeči prvních národů a do češtiny jej lze přeložit jako vesnice či osídlení. V roce 1535 použili indiáni toto slovo pro označení osady Stadacona v rozhovoru s Jacquesem Cartierem. Ten je začal používat pro označení celé oblasti, od roku 1547 se toto označení začalo objevovat na mapách jako označení rozsáhlé okolní oblasti.
Wikipedia

Kanada je zemí velkých vzdáleností a bohatých přírodních zdrojů. Dominiem se samostatnou vládou se stala v roce 1867, přičemž si ale zachovala pouta k britské koruně. Ekonomicky a technologicky se země vyvíjela a vyvíjí ruku v ruce s USA, svým jižním sousedem za nijak zvlášť opevněnými hranicemi. Kanada čelí požadavku veřejnosti na lepší lékařskou péči a vzdělání i touze separatistů v převážně frankofonním Quebecu. Kanada se také snaží rozvíjet své energetické zdroje, ale při zachování životního prostředí.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu