Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Kostarika - fórum cestovatelů

Kostarika je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Kostarika: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Kostarika - fórum cestovatelů

Kostarika: vlajka
 Kostarika - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Kostarika 2018/2019
Letos na podzim nebo příští rok na jaře se chystám do Kostariky. Mám celkem nastudováno z průvodců, ale zajímají mě osobní zkušenosti z poslední doby. Byl jste tam někdo? Jak to probíhalo? Nějaké novinky, kam jet nebo naopak nejet?
autor: Martin | vloženo: 27. 04. 2018, 11:45:42 | odpověz 
Výborná země
Krásná země, ale nenechte se zmást její velikostí. Kvůli (ne)kvalitě silnic se může i 100kilometrový přejezd změnit v mnohahodinovou záležitost. Příroda je tu ovšem nádherná a vzhledem ke zdejší poměrně vysoké životní úrovni je tu i bezpečno.
autor: Petr | vloženo: 19. 12. 2011, 16:55:54 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Kostarika, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Kostarika na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Kostarika může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Costa Rica, Costa Rica, Costa Rica, Costa Rica. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Kostarika (španělsky Costa Rica nebo plným názvem República de Costa Rica) je republika ve Střední Americe. Sousedními státy jsou na severu Nikaragua (délka hranice 300 km) a na jihu Panama (363 km). Západní pobřeží Kostariky omývají vody Tichého oceánu, východní Karibské moře. Celková délka kostarického pobřeží je 1 466 km (z toho 212 km Karibiku a 1 254 km Pacifiku). Páteří země jsou tři sopečná pohoří, která se táhnou souvisle od severozápadu k jihovýchodu celým územím státu (Cordillera de Guanacaste, Cordillera Central a Cordillera de Talamanca). Nejvyšší horou Kostariky je 3 820 metrů vysoká hora Chirripó v pohoří Cordillera de Talamanca. Pohoří tak oddělují od sebe dvě nížiny, které se nacházejí na severu a na západě. Ve střední části země je pánevní oblast zvána Centrální údolí, kde žije většina obyvatelstva země.
Wikipedia

Kostarika byla prozkoumána Španělskem na počátku 16. století. Počáteční pokusy o kolonizaci nebyly úspěšné kvůli kombinaci faktorů, včetně: nemoci z bažin zamořené komáry, brutální tepla, odpor domorodců a pirátské nájezdy. V roce 1563 byla zaožena první evropská osada v Cartagu - v chladné úrodné centrální vysočině. Oblast zůstala kolonií na dvě a půl století. V roce 1821 Kostarika vyhlásilo samostatnost na Španělsku. O dva roky později se připojila ke Spojeným provinciím centrální Ameriky. Tato federace se rozpadla v roce 1838. Costa Rica prohlásil svrchovanost a nezávislost. Od konce 19. století v Kostarice byla jen dvě krátká období násilí. V roce 1949 Kostarika rozpustila své ozbrojené síly. Kostarika si stále udržuje velký zemědělský sektor, ale rozšířila se ekonomicky - má silné technologické a cestovní ruch. Životní úroveň je tu poměrně vysoká.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu