Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Rusko - fórum cestovatelů

Rusko je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Rusko: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Rusko - fórum cestovatelů

Rusko: vlajka
 Rusko - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Letiště
Jen doufám, že moskevské letiště konečně dostane nový kabát, protože to byl vždy můj nejhorší cestovní zážitek. Jako z doby před dvaceti lety, nepořádek, zmatek, mizerné služby.
autor: Petr | vloženo: 06. 01. 2013, 16:39:11 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Rusko, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Rusko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Rusko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Russia, Russland, Russie, Rusia. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Rusko, dalším oficiálním názvem Ruská federace, je největší stát světa. Zahrnuje značnou část východní Evropy a téměř celou severní Asii. Sousedy Ruska jsou (od severozápadu proti směru hodinových ručiček): Norsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Bělorusko, Ukrajina, Gruzie,Ázerbájdžán, Kazachstán, Čína, Mongolsko, znovu Čína a Severní Korea. Prostřednictvím Kaliningradské oblasti, strategické západní exklávy, dále sousedí s Litvou a Polskem. Ruské Kurilské ostrovy jsou na dohled od Japonska a z ruské Čukotky je velmi blízko na Aljašku (USA). Území je rozděleno do 9 časových pásem a do 83 samosprávných celků, z toho 21 republik. Rusko je hlavním následnickým státem Sovětského svazu, který se rozpadl roku 1991; převzalo jeho místo v Radě bezpečnosti OSN a je vůdčím členem Společenství nezávislých států. Je také členem G8, G20, OBSE, OSKB, SCO, APEC a dalších mezinárodních organizací.
Wikipedia

Ve 12. století bylo založeno Moskevské knížectví; bylo schopno vymanit se z více než 200 let nadvlády mongolské (13.-15. století) a postupně dobýt a vstřebávat okolní knížectví. V brzy 17. století nová Romanovská dynastie pokračovala v této politice expanze přes Sibiř do Pacifiku. Za Petra I (vládl 1682-1725), byla hegemonie rozšířena na Baltské moře a země byla přejmenována ruská Říše. Během 19. století, byly více územní akvizice v Evropě a Asii. Porážka v rusko-japonské válce 1904-1905 přispěla k revoluci z roku 1905, která vyústila ve vytvoření a parlamentu a další reformy. Opakované zničující porážky ruské armády v první světové válce vedly k rozsáhlým nepokojům v hlavních městech ruské říše a k událostem roku 1917. Komunisté pod vedením Vladimira Lenina se chopili moci a vytvořili SSSR.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu