Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Severní Amerika - fórum cestovatelů

Severní Amerika je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Severní Amerika: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Severní Amerika - fórum cestovatelů


 Severní Amerika - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Je to super
V severní americe doporučuju hlavně národní parky - Josemit, Grand Kaňon, Monument valey, Niagarské vodopády + města, která člověk nemůže minout - New York, San Francisco, ale třeba i Los Angeles (hlavně Hollywood); a pak v Mexiku Jukatan s pyramidama a přírodu v Guatemale.
autor: Viki | vloženo: 29. 05. 2008, 12:29:40 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Severní Amerika, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Severní Amerika na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Severní Amerika může mít v různých jazycích různé názvy - třeba North America, Nordamerika, L'Amérique du Nord, Norteamérica. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Severní Amerika je kontinent na severní zemské polokouli a hlavně západní polokouli. Na severu je ohraničen Severním ledovým oceánem, na východě Atlantským oceánem, na jihovýchodě Karibským mořem a na jihu a na západě Pacifickým oceánem. Jižní Amerika leží na jihovýchodě, propojená se Severní Amerikou Panamskou šíjí. Zabírá plochu asi 24 490 000 km², což je asi 4,8% povrchu planety. V říjnu 2006 byla její populace odhadnuta asi na 514 600 000 obyvatel. Je to po Asii a Africe třetí největší kontinent, a v počtu obyvatel je po Asii, Africe a Evropě čtvrtý. Převažující jazyky v Severní Americe jsou angličtina, španělština a francouzština. Termín angloamerický je používán pro anglicky mluvící země Ameriky: jmenovitě Spojené státy a Kanada (kde jsou oficiální zároveň angličtina a francouzština), ale také někdy Belize a části Karibiku (Bahamy, Barbados, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Grenada, Trinidad a Tobago, Svatý Kryštof a Nevis, Antigua a Barbuda, Dominika, Jamajka a britská zámořská území). Francouzský jazyk hrál v Severní Americe historicky důležitou roli a ponechává si v některých regionech značnou přítomnost. Kanada je oficiálně dvoujazyčná; francouzština je oficiální jazyk kanadské provincie Québec a je spolu s angličtinou oficiální v provincii Nový Brunšvik. Další francouzsky mluvící oblast je např. také stát Louisiana, kde je též oficiálním jazykem. Sociálně a kulturně Severní Amerika představuje dobře definovaný celek. Kanada a Spojené státy sdílejí kulturu a podobné tradice jako výsledek toho, že obě země jsou bývalé britské kolonie. Kvůli silným ekonomickým a historickým vazbám se mezi těmito dvěma národy vyvinul společný kulturní a ekonomický trh. Španělsky mluvící část Severní Ameriky sdílí společnou minulost s dřívějšími španělskými koloniemi. Finančně jsou Kanada a Spojené státy nejbohatšími a nejvyvinutějšími národy na kontinentu; země Střední Ameriky a Karibiku jsou rozvinuté mnohem méně, zatímco Mexiko – nově industrializovaná země – leží mezi těmito dvěma extrémy. Nejdůležitějšími obchodními bloky jsou Karibské společenství (CARICOM), Severoamerická zóna volného obchodu (NAFTA) a nedávno podepsaná Středoamerická zóna volného obchodu (DR-CAFTA) – poslední z nich je příklad ekonomické integrace vyhledávaný národy tohoto podregionu jako cesta ke zlepšení jejich finančního stavu.
Wikipedia

Tam, kde je příslušná informace dostupná, uvádíme na tomto místě ještě informaci o daném území z CIA factbook. Pro území Severní Amerika není dostupná.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu