Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Španělsko - fórum cestovatelů

Španělsko je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Španělsko: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Španělsko - fórum cestovatelů

Španělsko: vlajka
 Španělsko - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Stadion Nou Camp
Ahoj, chci se zeptat jestli mi někdo nemůžete podrobně popsat jak se dostanu z přístavu v Barceloně co nejrychleji hromadnou dopravou na Stadion Nou Camp?Jedeme letos lodí po Středomoří a můj 12-ti letý syn velmi touží vidět na vlastní oči tento stadion.A jelikož máme v Barceloně přestávku 6 hodin,tak potřebuji znát co nejrychlejší a zároveň nejlevnější cestu jak se tam dostat.Organizované zájezdy z této naší lodi,kterou tam připlujeme jsou strašně drahé a někde jsem slyšela,že to není moc daleko od přístavu.Bude velmi vděčná za jakoukoliv radu.Moc děkuji.
autor: Gábina | vloženo: 12. 05. 2012, 15:52:41 | odpověz 
potápění
Ahoj, chci se zeptat jedeme do Španěl buď do Tossa de mar nebo na Calellu. Rádi se potápíme a koukáme na hladinu, je na těchto plážích něco vidět? Mušličky, zvířátka a tak? Nevíte? Díky moc za info.
autor: Zuzana | vloženo: 09. 01. 2012, 15:32:55 | odpověz 
Gaudí v Barceloně
V Barceloně je neuvěřitelné množství Gaudího staveb a každá je jiná. Vřele doporučuji zastavit se nejprve v Casa Mila la Pedrera v Passeig de Gracia (nad Placa de Catalunya) a tam dole v obchode koupit nebo aspoň prohlédnout některou z map (buď samostatnou nebo v některé z knih) s vyznačenými Gaudího stavbami. Mimochodem - když už tady budete, nzapomeňte vyjít na střechu - jednak je tu pěkný výhled, jednak je sama o sobě dost zajímavá; cestou navíc nahlédnete do útob Casa Mila. A pak už můžete jít k místům zapamatovaným z mapy, přičemž minimálně Sagrada Familia, Parc Guel a Casa Batló jsou nezbytností.
autor: Petr | vloženo: 23. 06. 2008, 21:12:41 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Španělsko, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Španělsko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Španělsko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Spain, Spanien, L'Espagne, España. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Španělsko (španělsky a galicijsky Reino de España; katalánsky Regne d'Espanya; baskicky Espainiako Erresuma) je stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem; španělské severoafrické državy Ceuta a Melilla mají pozemní hranici s Marokem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři. Součástí Španělska je i katalánské město Llívia, které je zcela obklopeno územím Francie. Vnitrozemí Španělska dominují vysoké náhorní plošiny (španělsky mesetas) jako Meseta León a La Mancha a pohoří jako Pyreneje nebo Sierra Nevada. Z těchto pohoří vytékají řeky Tajo, Ebro, Duero, Guadiana a Guadalquivir. Údolní nivy jsou podél pobřeží, největší z nich leží u Guadalquivir v Andalusii, na východě jsou údolí řek Segura, Júcar a Turia. Z východu Španělsko omývá Středozemní moře, ve kterém se nachází Baleárské ostrovy. Ze severu Biskajským zálivem, ze západu Atlantským oceánem, ve kterém se nachází Kanárské ostrovy.
Wikipedia

Španělsko bylo v 16. a 17. století ohromnou a mocnou námořní říší, nakonec však v závodech o dobytí světa předalo žezlo Anglii. Následné zpoždění při průmyslové revoluci způsobilo, že Španělsko zaostalo za Británií, Francií a Německem v ekonomické i politické síle. V první a druhé světové válce zůstalo neutrální, velmi ho však poškodila občanská válka (1936-39). Po smrti diktátora Francisca Franca v roce 1975 se země přesunula mírovou cestou k demokracii a došlo k rychlé ekonomické modernizaci. (Španělsko se v roce 1986 přidalo k EU). Mezi přetrvávající vnitřní problémy patří baskická snaha o nezávislost a teroristická organizace ETA, ilegální imigrace a klesající tempo růstu ekonomiky.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu