Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

USA - Spojené státy - fórum cestovatelů

USA - Spojené státy je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně USA - Spojené státy: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

USA - Spojené státy - fórum cestovatelů

USA - Spojené státy: vlajka
 USA - Spojené státy - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Odpočinek ve Frisku
Samotné San Francisco je rozhodně super, ale jestli vás po pár dnech omrzí a zatoužíte po trochu větším klidu, zamiřte do recreational area na sever od Golden gate bridge. Dostanete se tam i bez auta (teda pokud vyrazíte v neděli - to tam totiž hned po ránu míří linkový autobus z centra města - za tuším asi 2 dolary). Nejen že je to pak skvělá procházka zpátky (klidně až od poslední zastávky autobusu nedaleko od majáku na pobřeží), ale jsou odtud také super výhledy na San Francisco a na Golden Gate "z druhé strany".
autor: Pítr | vloženo: 24. 05. 2008, 06:03:00 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu USA - Spojené státy, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

USA - Spojené státy na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že USA - Spojené státy může mít v různých jazycích různé názvy - třeba USA - United States, Vereinigten Staaten, L'USA - Etats-Unis, EEUU - Estados Unidos. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Spojené státy americké – anglicky United States of America, zkratka USA – je federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se od Atlantského po Tichý oceán. Díky exklávě Aljaška sahá území USA i k břehům Severního ledového oceánu a na některé tichomořské ostrovy (zejména Havaj). Spojené státy se skládají z 50 států, federálního území s hlavním městem a sídlem vlády a Kongresu (District of Columbia), přidružených států s vnitřní samosprávou (Portoriko, Severní Mariany a další) a samosprávných území Spojených států (Guam, Panenské ostrovy, Americká Samoa a další). Po konci studené války a kolapsu Sovětského svazu jsou USA jedinou světovou velmocí, s dominantním světovým postavením v ekonomice, politice, kultuře a vojenské síle. Poprvé přistáli u břehů Ameriky Vikingové již okolo roku 1000 (Leif Eriksson), ale pro Evropu byl tzv. Nový svět objeven až výpravou Kryštofa Kolumba roku 1492. V dalších stoletích se Severní Amerika stala cílem kolonizačních snah Španělska (Mexiko, Florida, území západně od Mississippi), Nizozemska (část východního pobřeží), Francie (Kanada, povodí Mississippi) a v malé míře i Švédska (Nové Švédsko). Pro historii budoucích Spojených států měla největší význam anglická kolonizace atlantského pobřeží. Od roku 1664 se Británie postupně zmocnila nizozemských a části francouzských osad v Severní Americe a do roku 1773 vytvořila na pobřeží 13 kolonií (Massachusetts, New Jersey, New York, Rhode Island, Connecticut, New Hampshire, Pennsylvania, Delaware, Virginia, Maryland, North Carolina, South Carolina, Georgia), základ budoucích USA.
Wikipedia

Americké kolonie Británie se vroce 1776 odtrhly od mateřské země a byly v roce 1783 po jednáních v Paříži uznány jako nová země - Spojené státy americké. Během 19. a 20. století se k původním 13 státům přidalo dalších 37 s tím, jak se země rozpažovala po severoamerickém kontinentu a získávala i území v zámoří. Dvěma nejvíce traumatickými zkušenostmi země byla Občanská válka (1861-65), ve které Unie států severu porazila otrokářskou Konfederaci Jižanů, a velká recese ve 30. letech 20. století, při které přišla až čtvrtina obyvatel o práci. Po vítězstvích v obou světových válkách a v roce 1991 i ve válce studené USA zůstává jemocnější zemí světa. Její ekonomika se vyznačuje stálým růstem, nízkou nezaměstnaností i nízkou inflací - a také rychlým technologickým pokrokem.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu