Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Česká republika - fórum cestovatelů

Česká republika je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Česká republika: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Česká republika - fórum cestovatelů

Česká republika: vlajka
 Česká republika - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
krásné město v Čr
Dobrý den,chci cestovat cca 40 dní,navštívila jsem hodně krásných měst v ČR,ale nyní bych potřebovala poradit,kam se vydat-za krásou měst a přírody.P?edem děkuji za informaci.S pozdravem Kejhová Blanka
autor: Kejhová Blanka | vloženo: 22. 11. 2016, 00:37:42 | odpověz 
Národní parky
Když už je tady řeč o doplňcích tak co třeba národní parky. Šumava a Krknoše jsou jasný ale chybí české Švýcarsko (dřív českosaské Švýcarsko) s pískovcovýma městama, kaňonama a soutěskama. A pak národní park Podyjí s unikátní florou a faunou.
autor: Martin P. | vloženo: 08. 06. 2008, 18:47:40 | odpověz 
Pravčická brána
Právě ta Pravčická brána, zmiňovaná v jednom z předchozích příspěvků, leží v Českosaském Švýcarsku. Mimochodem - prý je to největší skalní most v Evropě.
autor: David R. | vloženo: 05. 07. 2008, 21:55:08 | odpověz 
Daleko víc zajímavých míst
V Česku je určitě daleko víc zajímavých míst, než je tady uvedeno. Okolo Prahy třeba velká a malá Amerika, opuštěné lomy s romantickým okolím, Panská skála - takzvané Varhany - u Kamenického Šenova, skalní město Prachovské skály u Jičína, úžasný skalní útvar Pravčická brána u Děčína... A ještě mi nedá, abych nepřidal velký a krásný park u zámku v Mnichově hradišti, a když už je tu zmíněna Šumava - tak co třeba zmínit 3 600 hektarů velké rašeliniště Modravské slatě? Prostě - chtělo by to daleko více místa a zmínit víc zajímavostí z Česka. Není to jen Praha a Karlštejn!
autor: Dave | vloženo: 06. 06. 2008, 08:05:02 | odpověz 
Naprosto souhlasím
To je jasný, že je v ČR k videní daleko víc. To by ale musel být celý tenhle web jen o ČR, což bohužel :-) není. Za sebe přidávám ještě lázně Jeseník a Macochu a moravský kras vůbec.
autor: Miki | vloženo: 07. 06. 2008, 12:00:40 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Česká republika, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Česká republika na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Česká republika může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Czech Republic, Tschechien, République tchèque, República Checa. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Česko (kodifikovaný jednoslovný název státu), oficiálně Česká republika, je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Sousedí na západě s Německem (délka hranice 810 km), na severu s Polskem (762 km), na východě se Slovenskem (252 km) a na jihu s Rakouskem (466 km). Rozkládá se na území tří historických zemí – Čech, Moravy a části Slezska – a její plošná rozloha činí přes 78 tisíc km2. V současnosti (2008) má přes 10 milionů obyvatel. Administrativně se dělí na 14 samosprávných krajů a jejím hlavním městem je Praha. Počátky samostatného českého státu spadají do druhé poloviny 9. století. V letech 1526–1918 byly české země včleněny do rakouské monarchie, v letech 1918–1992 (kromě druhé světové války) byly součástí Československa. Svrchovaný český stát byl formálně obnoven 1. ledna 1969 pod názvem Česká socialistická republika (od roku 1990 jen Česká republika) jako součást federativní Československé socialistické republiky, od roku 1990 nesoucí název Česká a Slovenská federativní republika. Ta 1. ledna 1993 zanikla, čímž se Česká republika stala samostatným státem; zároveň nabyla účinnosti Ústava České republiky.
Wikipedia

Po První světové válce se blízcí příbuzní - Češi a Slováci z původního Rakouska-Uherska spojili a vytvořili Československo. V meziválečném období vládnoucí složky často řešily požadavky menšin, typicky Sudetských Němců a Ukrajinců. Po Druhé světové válce zmenšené Československo spadlo do Sovětské sféry vlivu. V roce 1968 vpád vojsk Varšavského paktu ukončil snahu o liberalizaci a vytvoření tzv. socialismu s tzv. lidskou tváří. Protisovětské demonstrace v následujícím roce byly tvrdě potlačeny. S kolapsem sovětské nadvlády Československo v roce 1989 získalo svobodu, a to v průběhu klidné Sametové revoluce. 1. ledna 1993 pak země prodělala sametový rozvod - a vzniklo samostatné Česko a Slovensko. V roce 1999 Česká republika vstoupila do NATO a v roce 2004 do Evropské Unie.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu