Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Egypt - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Egypt, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Egypt - užitečné informace

Egypt: vlajka

Egypt - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Egypt - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Egypt - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.
  • Káhira (Egyptské muzeum + bazar Khan El Khalili + pyramidy v Gíze)
  • Luxor (chrám + Údolí králů + Údolí královen + Memnonovy kolosy + chrám královny Hatšepsovet) + Karnak (chrám)
  • chrámy Abú Simbel
  • Asuán (přehrada + chrámy Philae a Kalabsha)
  • chrámy v Kom Ombo a v Edfu
  • přímořské letovisko Hurgáda/Hurghada
  • oáza s městem Siwa (chrámy Amuna a věštce + kleopatřiny lázně)
  • Alexandrie (amfiteátr + katakomby + pevnost + palác Al Montazah)

Co říkají ostatní

Egypt je arabská republika v severovýchodní Africe (malou částí též v Asii), ležící na Nilu. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem. Ze severu ho omývají vody Středozemního moře (arabsky البحر الأبيض المتوسط al-bahhr al-abyadd al-mutawasitt), z východu pak Rudé moře (arabsky البحر الأحمر al-bahhr al-ahhmar). Egypt je jednou z nejlidnatějších zemí Afriky. Většina z přibližně 78 milionů obyvatel (k roku 2007) žije poblíž břehů řeky Nil na ploše 40 000 čtverečních kilometrů, kde se nachází jediná orná půda. Většina nehostinné pouště Sahary je pouze velmi řídce obydlena. Přibližně polovina obyvatel Egypta žije ve městech, většina z nich v hustě obydlených centrech Káhiry, Alexandrie a dalších velkých měst Nilské delty. Tato země je známá především díky starověké civilizaci a několika světově proslulým monumentům, jako jsou například pyramidy v Gíze a Velká sfinga. Město Luxor, které se nachází na jihu Egypta, skrývá početné starověké artefakty, jako například chrámový komplex Karnak a Údolí králů. Egypt je obecně považován za kulturně a politicky důležitý národ Středního východu.
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu