Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Irsko - průvodce, knihy, bedekry

Žádný průvodce, jehož objektem zájmu je Irsko, nemůže pokrýt vše. Přesto vám dobrý průvodce může pomoci v orientaci - ve výběru těch nejlepších míst k vidění i způsobů, jak se k těmto místům dostat. Zde vám nabízíme jak zajímavé knihy, tak odkazy na důležité informace. A další budou postupně přibývat.

Irsko - užitečné informace

Irsko: vlajka

Irsko - průvodce a informace

Knižní průvodce, které by se vám mohly hodit na cestu. Za velmi výhodné ceny, v anglickém jazyce, s možností poslání kamkoli do světa.

Irsko - další informace na cestu

Na tomto místě vám postupně přinášíme odkazy na další informace, které byste měli před svou cestou vědět.

Irsko - další knižní průvodce

Nejhezčí výlety

Cíle zájezdů

S organizovanými zájezdy se zde dostanete na řadu míst. Pro lepší orientaci vám zde předkládáme výběr toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.
  • Dublin (hlavní město - hrad + výborné hospody + zajímavá architektura)
  • Cork City (univerzitní město + historická místa + hospody + festivaly)
  • Connemara Peninsula - údolí + kopce + Atlantský oceán
  • Brú na Boinne - neolitický ​​komplex - World Heritage Site
  • Galway City - živé město
  • Rock of Cashel - starobylá pevnost
  • Cliffs of Moher - útesy nad Atlantským oceánem

Co říkají ostatní

Irsko je stát v severozápadní Evropě, zaujímající zhruba pět šestin povrchu stejnojmenného ostrova. Irsko sousedí na severu s částí Spojeného království – Severním Irskem. Jeho břehy omývá na západě Atlantský oceán, na východě Irské moře, na jihovýchodě Svatojiřský průliv a na jihu Keltské moře. Irsko je unitární parlamentní republika v čele s prezidentem. Samostatné Irsko je výsledek mnoholetého boje za nezávislost na Spojeném království. 29. prosince 1937 se Irsko stalo nástupcem Irského svobodného státu, jenž byl založen 6. prosince 1922. Irsko bývalo jedním z nejchudších států západní Evropy a mělo vysokou míru emigrace. V 50. letech 20. století byla zavedena ekonomie protekcionismu a Irsko se v roce 1973 připojilo k Evropskému společenství (současné Evropské unii).
Wikipedia
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu