Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Irsko - fórum cestovatelů

Irsko je velmi zajímavým místem k návštěvě a mnozí zde proto již byli. Jaké jsou jejich zkušenosti a zážitky? To se dozvíte zde - na straně Irsko: diskusní fórum, zkušenosti, zážitky, tipy, názory, problémy... Pokud můžete, přidejte své zážitky a zkušenosti i vy. Pomozte tak dalším lidem.

Irsko - fórum cestovatelů

Irsko: vlajka
 Irsko - podrobné informace najdete zde

Pokud chcete ve fóru vidět příspěvky cestovatelů, kteří hovoří jiným jazykem, přepněte prosím přepínačem vpravo nahoře jazyk této stránky. Jazyk lze kdykoli přepnout zpět.
Dublin
Z Irska jsem byl bohužel jen v Dublinu, ale i tak to bylo super. Hospůdky v části Temple Bar rozhodně stojí nejen za vidění, ale i za návštěvu. Překvapilo mě, jak dobře se leckde i vaří. To jsem od Irska vlastně ani nečekal.
autor: Dan | vloženo: 05. 01. 2013, 21:40:36 | odpověz 

Vložte svůj názor
Jméno:
E-mail:
Titulek:
>> Nevkládejte prosím html tagy. Budou nefunkční. <<


Opište prosím 4 číslice z obrázku:

Pravidla

Vkládejte prosím pouze přípěvky, které mohou být zajímavé pro ostatní čtenáře. Vítané jsou především vaše vlastní zkušenosti týkající se tématu Irsko, vaše hodnocení různých míst, tipy, kam se podívat. Ostatním určitě pomůže, pokud zmíníte i případné problémy a jejich řešení i to, jak vaše dovolená probíhala. Zachovávejte prosím pravidla slušnosti a berte ohled na ostatní čtenáře. Prosíme, nevkládejte spam. Bude smazán.

Irsko na internetu

Při hledání dalších informací na internetu vám může pomoci několik jednoduchých rad. Především myslete na to, že Irsko může mít v různých jazycích různé názvy - třeba Ireland, Irland, Irlande, Irlanda. Tyto názvy můžete použít při zadávání do vyhledávače. Je vhodné také upřesnit, jaké informace vlastně o zemi hledáte. Pokud vás například zajímá jedno ze známých míst, zadejte do vyhledávače i jeho jméno. A opět můžete zadat i jeho další názvy. A pokud vás zajímá třeba historie místa, přidejte k jeho názvu slovo historie.

Co říkají ostatní

Irsko je stát v severozápadní Evropě, zaujímající zhruba pět šestin povrchu stejnojmenného ostrova. Irsko sousedí na severu s částí Spojeného království – Severním Irskem. Jeho břehy omývá na západě Atlantský oceán, na východě Irské moře, na jihovýchodě Svatojiřský průliv a na jihu Keltské moře. Irsko je unitární parlamentní republika v čele s prezidentem. Samostatné Irsko je výsledek mnoholetého boje za nezávislost na Spojeném království. 29. prosince 1937 se Irsko stalo nástupcem Irského svobodného státu, jenž byl založen 6. prosince 1922. Irsko bývalo jedním z nejchudších států západní Evropy a mělo vysokou míru emigrace. V 50. letech 20. století byla zavedena ekonomie protekcionismu a Irsko se v roce 1973 připojilo k Evropskému společenství (současné Evropské unii).
Wikipedia

Keltské kmeny dorazily na ostrov mezi 600-150 př. n.l Invaze Seveřanů, která začala v pozdním 8. století nakonec skončila, když král Brian Boru porazil Dány v roce 1014. Anglické invaze začala v 12. století a následovalo více než sedm století anglo-irských bojů s divokými povstáními a tvrdými represemi. Nepodařená rebelie z Velikonočního pondělí roku 1916 odpálila několikaletou partyzánskou válku, která v roce 1921 vyústila v nezávislost od Velké Británie pro 26 jižních krajů; Šest severních (Ulster) hrabství zůstalo součástí Spojeného království. V roce 1949 se Irsko stáhlo z britského Commonwealthu; k Evropskému společenství se přidalo v roce 1973. V roce 2006 irská a britská vlády podepsaly a začaly provádět tzv. St. Andrews dohodu.
CIA The World Factbook
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu