Domů - Afrika - Asie - Austrálie - Evropa - Jižní Amerika - Severní Amerika

Kostarika - doprava a jízdní řády

Nabízíme vám přehled, jaké druhy dopravy nabízí Kostarika. A především zde naleznete odkazy na dopravní společnosti, jejich jízdní řády a pravidla přepravy. Může přitom jít o dopravu veřejnou i soukromou, hromadnou (MHD, vlaky, autobusy, lodě) i speciální. Věříme, že vám to pomůže dojet na ta místa, která chcete navštívit.

Kostarika - užitečné informace

Kostarika: vlajka

Kostarika - lodě

Kostarika - lodě

Kostarika - aerolinky

Kostarika - aerolinky
Odkazy na stránky obsahující jízdní řády, rezervace jízdenek a další informace o dopravě vedou na stránky třetích subjektů. Správce tohoto webu nenese zodpovědnost za případné nepřesnosti uvedené na těchto stránkách.

Pronájem auta

Doprava - rychlá nápověda

1) Stránky s jízdními řády daných zemí lze zpravidla přepnout do některého ze světových jazyků. Přepínač je mnohdy zobrazen jako vlajka (např. anglická).
2) Některá slova je určitě vhodné si vyhledat v příslušném překladovém slovníku. Například odjezd, příjezd, stanice, pracovní den, víkend, prázdniny, příplatky, rezervace apod.
3) Ceny dopravy se mohou poměrně rychle měnit. Aktuální ceny jsou zpravidla k dispozici na zde odkazovaných stránkách. Ceny taxi ve většině zemí souvisí jednak s aktuální cenou benzínu, jednak s obecnou cenovou úrovní v dané zemi (a tedy s cenou pracovní síly). Tu najdete na hlavní stránce každé země.
4) Některé odkazované stránky zobrazují informace pouze od jednoho dopravce, jiné kompletní informace o dopravě i dopravních spojeních.
5) Před každou konkrétní cestou se informujte na dostupnost jízdenek. Na některé trasy a v některých obdobích je vodné provádět rezervaci s dostatečným předstihem.
6) Chcete-li levné jízdenky pro levné cestování, pak je mnohdy vhodné kupovat je s předstihem. Toto často platí pro letenky, ale nejen pro ně.

Informace o dopravě

Doprava v každé zemi má své určité zvláštnosti. Kostarika není v tomto hledu žádnou výjimkou. Na levé části této stránky naleznete vybrané odkazy na různé druhy dopravy v této zemi. Přitom jsme vybrali ty, které považujeme za vhodné pro vaše cestování po dané zemi. Některé druhy dopravy mohou přitom nabízet rychlé cestování, jiné třeba zajímavé zážitky (například některé lodě nebo vlaky).

Dosažitelná místa

Za použití veřejné dopravy jsou dostupná tato nejzajímavější místa:
  • San Jose (hlavní město + Muzeum zlata)
  • Alajuela (centrální katedrála + Sopka Poas - celodenní výlet)
  • Dominical (pláže + Marino Ballena národní park)
  • Puerto Viejo de Talamanca - pláže
  • Chirripo národní park - hora Chirripo
  • Monteverde a Santa Elena - rezervace s mlžným pralesem
  • Arenal Volcano
  • Rincón de la Vieja - sopečný národní park - nádherné scenérie
  • Corcovado národní park - mnoho zvířat

A samozřejmě také do řady dalších. Z nich vybíráme: Aguacaliente/San Francisco, Alajuela, Alajuelita, Aserrí, Barranca, Calle Blancos, Cañas, Carmen, Cartago, Cinco Esquinas, Concepción, Curridabat, Desamparados, Gravilias, Guadalupe, Guápiles, Heredia, Ipís, Liberia, Puerto Limón, Mata de Plátano, Mercedes, Nicoya, Paraíso, Patalillo, Patarrá, Puntarenas, Purral, Quesada, San Antonio, San Diego, San Felipe, San Francisco, San Isidro, San Isidro de El General, San José, San José de Alajuela, San Juan de Tibás, San Juan de Dios, San Miguel, San Nicolás, San Pablo, San Pedro, San Rafael, San Rafael, San Rafael, San Rafael Abajo, San Vicente, Siquirres, Tejar, Tirrases, Turrialba, Ulloa/Barrial
©MapsGuides.com 2008 - 2024
Publisher: Bispiral, s.r.o. | Ochrana soukromí a pravidla webu